Yel Enerji işçileri direnişte Yel Enerji işçileri direnişte

Manisa'nın Soma ilçesinde bulunan özel bir maden ocağında bugün meydana gelen iş kazasında, 41 yaşındaki Halit Gürpınar hayatını kaybetti. Gürpınar'ın çalışma arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekipleri olay yerine ulaştıklarında Gürpınar'ın hayatını kaybettiğini tespit etti. İlk bilgilere göre Gürpınar, maden ocağında bulunan bir tambura sıkışması sonucu hayatını kaybetmiş durumda.

Kazada hayatını kaybeden Halit Gürpınar'ın 41 yaşında olduğu ve evli iki çocuk babası olduğu öğrenildi. Gürpınar'ın cenazesi, savcılık incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı.

2014 Soma maden faciası

Soma, 2014 yılında meydana gelen maden faciasıyla Türkiye'nin acı bir gerçeğiyle yüzleşmesine neden olmuştu. Bu kazadan sonra işçi sağlığı ve güvenliği önlemleri konusunda düzenlemeler yapılmış olsa da, zaman zaman maden kazalarının yaşanması endişeleri artırıyor.

Bu son olay, Soma'daki madenlerde işçi sağlığı ve güvenliği konusunda atılması gereken adımların önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Yetkililerin denetimleri sıklaştırması ve iş güvenliği önlemlerinin titizlikle uygulanması bekleniyor.

Editör: Kazim Bozkurt