Legendary Television'dan bir Skull Island anime dizisi Netflix'te! Netflix, Legendary's Monsterverse'e yeni eklemeyi ilk olarak Geeked Week 2022'de duyurdu ve şimdi, yaklaşık bir yıl sonra, Skull Island neredeyse burada!

Yeni dizi, yönetici yapımcılar Brian Duffield ve Jacob Robinson'dan geliyor. Duffield, yürütücü yapımcılıkla birlikte yazacak. Daha önce Kristen Stewart liderliğindeki gerilim filmi Underwater'ın (2020) senaryosu üzerinde çalıştı ve ayrıca Samara Weaving'in oynadığı Netflix slasher filmi The Babysitter'ın (2017) senaryosunu yazdı. Robinson, kendi şirketi Tractor Pants altında üretecek.

Skull Island, Legendary Television ile Netflix Animation, Powerhouse Animation ve Tractor Pants Productions'ın ortak yapımıdır. Legendary daha önce Netflix ile Lost in Space, Love ve Pacific Rim: The Black gibi projelerde iş birliği yapmıştı. Ardından Legendary, bir Tomb Raider anime serisi oluşturmak için dj2 Entertainment ve Square Enix ile ortak yapımda yine Netflix Animation ile birlikte çalışacak.

Skull Island çıkış tarihi

Animenin çıkış yapması için daha fazla beklememize gerek yok! Skull Island, Netflix'e geliyor 22 Haziran 2023 Perşembe.

Skull Island kaç bölüm?

Netflix, anime dizisinin kaç bölüm olacağını henüz söylemedi. Netflix'teki büyük serilere dayanan diğer animelerin altı ila on bölümü vardır, bu yüzden muhtemelen orada bir yerde olacaktır.

Skull Island animesinin konusu nedir?

Netflix'ten Skull Island, “heyecan verici bir animasyon macera dizisidir, izleyin[ing] gemi kazası geçirmiş karakterler, dünyadaki en tehlikeli yerden kaçmak için can atıyor; aralarında en büyük Titan olan Kong'un da bulunduğu tarihöncesi canavarlara ev sahipliği yapan gizemli bir ada.”

Arsa, Tom Hiddleston ve Brie Larson'ın oynadığı 2017 filmine biraz benziyor. Film 1973'te geçti, bu yüzden anime daha güncel olacak ve izleyicilerin adada son gördüğümüzden beri neler olduğunu görmelerine izin verecek gibi görünüyor.

Elfin Tataroğlu kimdir, kaç yaşında? Elfin Tataroğlu CHP de görevi var mı? Elfin Tataroğlu kimdir, kaç yaşında? Elfin Tataroğlu CHP de görevi var mı?

İşte diziyi duyuran resmi tweet'in okudukları:

Kazaya uğramış bir mürettebat, bir canavarlar adası ve hepsine hükmedecek bir kral. Skull Island, @PowerhouseAnim'den @Legendary'nin Monsterverse'inde geçen yeni bir anime serisidir.

— Netflix Geeked (@NetflixGeeked) 27 Ocak 2021

Skull Island animesi Kong: Skull Island ile bağlantılı mı?

Şimdiye kadar, iki özellik ilişkili gibi görünmüyor, ancak animede 2017 filmine işaret eden birkaç referans veya paskalya yumurtası olmasaydı şaşırırdım. Bu dizinin hangi zaman diliminde geçtiğini bile bilmiyoruz, bu yüzden ne kadar bağlantılı olabileceklerini söylemek zor.

"Skull Island" adının 2017 yapımı filmden gelmediğini belirtmek gerekir. Kafatası Adası, ilk olarak 1933 filminde ve hatta Kong: The Animated Series'de görünen King Kong merkezli her türlü medyada anılmıştır.

Ancak anime, Kong: Skull Island, Godzilla (2014) ve Godzilla vs. Kong'un arkasındaki aynı eğlence şirketi olan Legendary Television'dan geliyor, bu nedenle anime büyük olasılıkla aynı evrende geçiyor.

The Hollywood Reporter'a göre, "Anime Kafatası Adası serisi, dünyayı King Kong'la yeniden tanıştıran 2017 yapımı Kong: Kafatası Adası'nı takip ediyor", görünüşe göre iki projenin aynı süreklilik içinde kurulduğunu gösteriyor.

Skull Island anime seslendirme kadrosu

23 Mayıs 2023'te Netflix, yeni dizi hakkında seslendirme dahil pek çok yeni bilgiyi açıkladı!

Dragons Rescue Riders mezunu Nicolas Cantu ve Never Have I Ever'in bayılmaya değer gönül yarası Darren Barnett gibi birkaç Netflix müdavimi diziye katıldı. GLOW yıldızı Betty Gilpin, Good Girls oyuncusu Mae Whitman ile birlikte rol aldı. Ayrıca ünlü Peacock serisi Poker Face'teki Cliff rolüyle tanınan Benjamin Bratt'ın sesini de tanıyabilirsiniz.

İşte kim kimi seslendiriyor:

  • Nicolas Cantu Charlie olarak
  • Mae Whitman Annie olarak
  • Darren Barnett Mike olarak
  • Kaptan olarak Benjamin Bratt
  • Betty Gilpin Irene olarak

Netflix, yaklaşan Skull Island animesi için ilk resmi görseli yayınladı! Fotoğraf, King Kong'dan geldiğini güvenle varsayabileceğimiz iki dev ayak izi ve geride bırakılan baskıyı inceleyen bir grup insan dışında bize pek bir şey göstermiyor. Yine de sizi bilmem ama ben heyecanlıyım! Görünüşe göre Kong sahil boyunca yavaş yavaş yürüyordu.

23 Mayıs'ta Netflix, animeden ek yeni fotoğraflar paylaşarak karakterlere, adadaki birçok tehlikeli yaratıktan bazılarına ve King Kong'a ilk kez bakmamızı sağladı.

Skull Island anime fragmanı izle

Animenin ilk teaserına aşağıdan göz atabilirsiniz:

Netflix'in zaten resmi web sitesinde anime için kurulmuş bir sayfası var. Devam edebilir ve anime yayınlandığında bildirim almak için hesabınıza bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz.