2024 YKS deneme sınavı: MEB YKS deneme sınavı açıklandı mı? YKS deneme sınavı sonuçları nereden öğrenilir? 2024 YKS deneme sınavı: MEB YKS deneme sınavı açıklandı mı? YKS deneme sınavı sonuçları nereden öğrenilir?

9 Nisan'da Ticaret Bakanlığı tarafından İsrail'e ihracatı kısıtlanan 54 ürün grubuna uçak benzini ve jet yakıtının da dahil edilmesi, toplumsal ve siyasi çevrelerde geniş yankı buldu.

Evren Barış Yavuz, bu durumu eleştirmek için 10 Nisan'da Twitter hesabından, iktidar yanlısı bir grup tarafından düzenlenen Filistin mitinginin fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafta Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci, insansız hava aracı üreticisi Baykar'ın sahipleri Selçuk Bayraktar ve Haluk Bayraktar da yer alıyordu. Yavuz, fotoğrafa "Jet yakıtı satmışlar" ifadesini ekledi.

Soruşturma ve Gözaltı

Yavuz'un paylaşımı sonrası, bazı sosyal medya kullanıcıları fotoğraftaki kişilere yönelik nefret söyleminde bulundu. Bu durum üzerine Ticaret Bakanlığı ve Baykar, Yavuz hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

13 Nisan sabah saatlerinde İstanbul'daki evinden alınan Yavuz, Emniyet'e götürüldü. Yavuz'un ifadesinin ardından savcılık tarafından serbest bırakılıp bırakılmayacağı belirlenecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ