Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun alacakları puanların kendilerini UEFA'ya götüreceğini belirterek, "Rakibimizin de gücünü anlatmaya gerek yok, bu ligde hemen hemen bütün takımları yendiğini düşünüyorum. Hatta Konferans Kupası'nı bile kazanabilecek bir kadro yapılanması vardı. Fakat yaşadıkları talihsizlik sonucunda Olympiacos maçından elenmişlerdi. Takımın üzerinde oluşan bir entropi var, bunla beraber oluşan anksiyeteler var. Bunları kendi lehimize ve avantajımıza çevirdik. Elimizdeki kadro malum, Türkiye liginin en az bütçeli ikinci takımıyız. Yaş ortalamamız ortada. Sistemsel olarak rakibimizi analizlerimizi yaparak oyun planlarında onların istediğini değil de bizim istediğimiz gibi oyun yönlendirmesi yaptık. Bununla beraber pozisyon üretmede çok fazlasıyla güzel pozisyonlar ürettik. Rakibimizde çok güzel pozisyonlar üretti. Gelenlerin, izleyenlerin keyif aldığı bir maç oldu" ifadelerini kullandı.

11 sezonluk macera sona erdi 11 sezonluk macera sona erdi

"ŞAMPİYONUN KİM OLDUĞU BENİ İLGİLENDİRMEZ"

Sosyal medyadaki eleştirilere de değinen Uygun, "Sosyal medyadakiler onlar önce aynaya baksınlar. Artık ülkede sevgi, saygı, insanlara karşı olmayan bir yapının aldığı bir durum. Velhasıl ona rağmen bütün herkes elimizden geldiği kadar kendi işini en güzel şekilde yapmaya çalışıyor. Sivasspor olarak çok iyi mücadele ettik, 1 puan kazandık. Bundan önceki maçta Trabzonspor'u yenmiştik. Galatasaray ile berabere kalmıştık. Beşiktaş'ı yenmiştik. Dolayısıyla futbolcu kardeşlerimi bu kadar kısıtlı imkanlarla gösterdikleri performanstan dolayı hepsini tebrik ediyorum. Bugün bilmiyorum Fenerbahçe şampiyon olur yada olmaz, dolayısıyla şampiyonun kim olduğu beni ilgilendirmez. Kendi takımımla ne yaparıma bakarım. Sadece sosyal medyadan ailemize küfür edenlere söylenecek söz yok. Nasıl bir şekil aldık, sevgiyi, saygıyı, inancımızı kaybettik onu anlamış değilim. Bu kadar iftiranın atıldığı ve bu kadar şeyin yaşandığı... Herkes kendi camiasına yakışanı yapıyor. Dolayısıyla biz Sivaslılar, Yiğidolar, 7 milyon Sivaslı aslan gibi duruyor. Sosyal medyada bizi linç edenlere karşı Sivasspor taraftarlarından bize sahip çıkmalarını özellikle rica ediyorum. Onlar gereğini onlara söylesinler. Çünkü her birinden artık 100'er bin lira tazminat davası, benim kim olduğumu görecekler. İnsanların eleştirilerinden hiçbir zaman sıkıntı duymuyoruz ama bazı gazeteci gözüken tetikçiler var. Para alanlar, onların yaptığı yalan haberler, o yalan haberlere inanan bir sürü salak var. Sonra tazminat öderken de 'ben yapmadım, çocuğum yaptı' diyenler var. Bende o paraları sokak köpeklerine, kimsesiz çocuklar ve yaşlılar yurduna bağışlıyorum, bağışlamaya da devam edeceğim" dedi.

İSMAİL KARTAL: KAPANAN SAVUNMAYI AÇMAKTA ZORLANDIK

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, 3 puanı alıp evlerine dönmek için plan yaptıklarını belirterek, "Son haftalarda Sivasspor'un iyi mücadele ettiğini, iyi kapandığını biliyorduk. Bugünde öyle oldu, bize karşı çok kapandılar. Kapanan savunmayı açmakta biraz zorlandık. Buna rağmen, 2 gol atıp öne geçmemize rağmen maçı kazanamadık ve berabere bitti. Sonuçta oyuncularıma sonuna kadar güveniyorum, çok kaliteli ve karakterli bir oyuncu grubuna sahibiz. Taraftarlarımıza şunu söylüyorum, biz hala şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Önümüzde 5 maç var ve beşini de kazanıp sezon sonunda taraftarları mutlu etmek istiyoruz. Ancak şampiyonluğa oynayan bir takıma karşı maçın son anında böyle bir penaltı verilmez. İzledik ve baktık, gerçekten çok ağır bir karar. Nasıl olduğunu bizde hala anlamış değiliz. Sonuçta önümüze bakıyoruz, önümüzde 5 maç var. Bu 5 maçın beşini de kazanıp sonucunda kendimize göre, rakibin de bir yerde puan kaybetmesiyle beraber şampiyon olacağımıza inanıyoruz" sözlerini sarf etti.

"BİZ ADALET İSTİYORUZ"

VAR'da yabancı hakemin bulunduğunun sorulması üzerine Kartal, "Yabancı hakem var diye olmayan bir şey niye olmuş gibi aleyhimize veriliyor. Yabancı hakem olur, yerli hakem olur biz adalet istiyoruz. Bu akşam adalet penaltı pozisyonunda aleyhimize işledi. Eleştirilere gelince Olympiacos maçını kazanmamıza rağmen, çok iyi futbol oynamamıza rağmen elendik. Bu akşam da rakibin çok kapalı savunma yapmasından dolayı 120 dakika maç çıkartan oyuncularımızı göz önünde bulundurursak sonuçta galibiyet için geldik. İstediğimiz sonucu elde edemedik, ama biz hala şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Ortada 15 puan var ve önümüzde 5 maç var" diye konuştu.

"BUGÜN ÇOK İYİ FUTBOL OYNAYAMADIK"

Bugün çok iyi futbol oynayamadıklarını söyleyen Kartal, "Bugün çok iyi futbol oynayamadık, bu doğru. Ancak 3-4 günde maç oynamanın zorlukları var. Bazı oyuncularımızla konuştuğumda çok aşırı yorgun olduklarını, bazı oyuncularımızda mecburi değişiklik yaptık aşırı yorgun oldukları için. Bazılarında da oyunun gidişatına göre yapmış olduğumuz hamlelerle maçı lehimize çevirmek için yaptık. Sonuçta olmadı, üzgünüz, taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Buraya kadar gelip bizi destekledikleri için, onlara 3 puan hediye etmeyi çok isterdik. Önümüzde 5 maç var, toparlanıp önümüzdeki maçlara konsantre olmalıyız. 5 maçın beşini de kazanmak için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Asla pes etmedik, peste etmeyeceğiz" dedi.

Kaynak: DHA