Utku ÇELİK-TİP, Sivas Katliamı Davası'nın zaman aşımına uğramasına tepki gösterdi. Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Bugünden sonra Saray yargısının yürütemediği süreci yürütmek, suçluların cezalandırılmasını sağlamak, Alevi yurttaşlarımıza yaşatılan ve tarihimize kara bir leke olarak geçen bu utancı temizlemek tamamen bizim elimizde. Bu hesap yanlarına kalmayacak!" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Sivas Katliamı Davası, Madımak'ı yakanların ve yakanları kollayanların el birliğiyle zaman aşımı gerekçe gösterilerek düşürüldü. Bu karar, adaletin tecelli etmesine yönelik tüm çabaları boşa çıkarmıştır.

Sivas Katliamı, Alevi yurttaşlarımıza yönelik vahşetin en acı örneklerinden biridir. Bu katliam, Türkiye'nin karanlık bir dönemini temsil etmektedir.

CHP'li Uyar: Vatandaş borçlanarak dahi hayatta kalmakta zorlanıyor CHP'li Uyar: Vatandaş borçlanarak dahi hayatta kalmakta zorlanıyor

Bu karar, Alevi yurttaşlarımıza yönelik ayrımcılığın ve ötekileştirmenin devam ettiğini göstermektedir.

Bugünden sonra Saray yargısının yürütemediği süreci yürütmek, suçluların cezalandırılmasını sağlamak, Alevi yurttaşlarımıza yaşatılan ve tarihimize kara bir leke olarak geçen bu utancı temizlemek tamamen bizim elimizde. Bu hesap yanlarına kalmayacak!

Kaynak: Utku ÇELİK