Kuruluş çalışmalarını tamamlayan dernek yönetim şu isimlerden oluştu:

Bin 500 Karşıyakalı ilk yardım öğrendi Bin 500 Karşıyakalı ilk yardım öğrendi

Devrim Özkan, Hayrullak Karaman, Aliyar Nihan, Ali Ayaroğlu, Zekiye Seda Ölmez, Recep Fırat ve Zeynep Yazıcı. Önceki gün toplanan Dernek yönetimi başkanlığa Devrim Özkan’ı getirdi.

WhatsApp Image 2023-10-31 at 11.14.50

Devrim Özkan toplantı sonrası yaptığı açıklamada Şirince’nin tarih dokusu ve doğal yapısı ile dünya mirası olduğuna dikkat çekildi Başkan Özkan şunları söyledi;
“Şirince Köyü özelinde Efes Selçuk ilçemiz havzasında bulunan tarih, turizm ve inanç değerlerini kapsayan tüm varlıklar için bölgemezin yükselen marka değerini daha da etkili bir seviyeye taşımak, ulusal ve uluslar arası başlantıları işbirliği ve ortak organizasyonları gerçekleştirmek, kardeş köy şehir çalışmaları yapmak istiyoruz.”
Başkan Devrim Özkan, Tarihin mirası olan Şirince’nin varlıklarını ve değerlerini korumanın esas amaç olduğuna da dikkati çekti, “Turizm hizmetlerinin daha sağlıklı ve güvenli verilebilmesi için Şirince Köyü sakinleri ve işletmecileri ile birlikte gerekli çalışmaları yapmak kültür ve sanat etkinlikleri düzenlemek istiyoruz. Bu çalışmalarımızda ayrıca yerel yönetimler ve kamu kurumları ile projeler geliştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.


 

Kaynak: Bülten