EURO 2024 Elemeleri G Grubu'nda ikinci sırada bulunan ve şampiyonaya katılım için bir puanın dahi yeterli olacağı Sırbistan, saha ve seyicisi önünde Bulgaristan ile oynadı.

16. dakikada Veljkovic ile öne geçen Sırbistan, ilk devreyi 1-0 üstün tamamladı. 59. dakikada Kolev'in asistinde Rusev ve 69. dakikada Krastev'in servisinde Despodov ile Bulgaristan, kısa sürede yenik durumdan galip duruma geçti. 82. dakikada Tadic'in ikramında Babic, maçın 2-2 bitmesini sağladı.

Fenerbahçe Beko, Barcelona deplasmanında kaybetti Fenerbahçe Beko, Barcelona deplasmanında kaybetti

14 puanlı Sırbistan, grubu ikinci sırada bitirerek tarihinde ilk kez bir Avrupa şampiyonasına gitmeye hak kazandı. Sırplar, daha önce Yugoslavya adı altında son olarak 2000 yılındaki kupaya katılıp çeyrek final görmüştü. Dünya kupalarına Yugoslavya, Sırbistan-Karadağ ve Sırbistan olarak üç farklı isimle katılma başarısı gösteren takım, son ismi ile Avrupa için şanssızlığını kırmış oldu. 

Galibiyetsiz şekilde 4 puan alabilen Bulgaristan ise elemeleri son sırada tamamladı ve play off için de hiçbir iddiası olmadığından dolayı umutlarını tüketti. 

Kaynak: TUNCA CİVA