Türk biyolog ve sinirbilim uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan, 25 Mart 1972 tarihinde Ankara'da doğdu. Hem akademik kariyeri hem de bilimsel çalışmalarıyla tanınan Sinan Canan, çeşitli konulardaki araştırmaları ve kitaplarıyla bilim dünyasında önemli bir yere sahiptir. Peki, Sinan Canan Hoca Kimdir? Sinan Canan kaç yaşında, Nerede Doğdu, Ne Zaman Evlendi? Sinan Canan Kitapları Neler? Sinan Canan'ın ilk eşi kimdir? Sinan Canan prof mu? Sinan Canan kaç çocuğu var? Sinan Canan'ın annesi kimdir? Sinan Canan hangi kanalda? İşte ayrıntılar...

Sinan Canan Kimdir?

sinan-canan-2

Prof. Dr. Sinan Canan, 25 Mart 1972 tarihinde Ankara'da doğmuş Türk bir akademisyen, biyolog, sinirbilimci, araştırmacı, eğitimci ve yazardır. Sinan Canan, çeşitli konulardaki bilimsel çalışmaları, kitapları ve eğitim programları ile tanınır.

Sinan Canan kaç yaşında?

Sinan Canan, 25 Mart 1972 doğumlu olduğuna göre 2023 yılı itibarıyla 51 yaşındadır.

Bergen Kimdir, Bergen'in Kocası Kimdir, Ölüm Sebebi Nedir? Halis Serbest Kimdir, Kaç Yaşında, Yaşıyor mu? Bergen Kimdir, Bergen'in Kocası Kimdir, Ölüm Sebebi Nedir? Halis Serbest Kimdir, Kaç Yaşında, Yaşıyor mu?

Sinan Canan Nerede Doğdu?

Sinan Canan, 25 Mart 1972 tarihinde Ankara'nın Altındağ ilçesinde doğmuştur.

Eğitimi ve Akademik Kariyeri

Sinan Canan, doğduğu şehir olan Ankara'da eğitim hayatına başladı ve burada uzun yıllarını geçirdi. İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite eğitimlerini Ankara'da tamamladı. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde tamamladıktan sonra akademik yolculuğuna devam etti. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde fizyoloji dalında doktor unvanını aldı ve bilim dünyasına adım attı. Daha sonraki yıllarda fizyoloji dalında doçent unvanını kazandı.

Akademik kariyeri boyunca, Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi, Turgut Özal Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi gibi önemli kurumlarda fizyoloji bölümlerinde akademisyen olarak görev yaptı. Ankara'da aldığı eğitim ve katkılarıyla bilim dünyasına önemli bir isim olarak adını yazdırdı.

Sinan Canan prof mu?

2016 yılından itibaren Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi'nde Psikoloji Bölümü'nde öğretim üyeliği yapmakta ve aynı zamanda Nöro Pazarlama Yüksek Lisans Programı Başkanlığı görevini üstlenmektedir.

Çalışma Alanları ve Katkıları

Prof. Dr. Sinan Canan, bilimsel çalışmalarında kaos teorisi, karmaşıklık, fraktal geometri gibi genel bilimsel konulara ek olarak öğrenme, dil, zihinsel performans, yaratıcılık, sanat, inançlar, eğitim, ebeveynlik gibi temel konuların nörobiyoloji açısından açıklamaları üzerine çalışmıştır. Bu konularda konferanslar düzenlemiş ve eğitim programları oluşturmuştur. Ayrıca YouTube'da "Açık Beyin" adını verdiği bir kanalda videolar yayınlamaktadır.

Sinan Canan'ın ilk eşi kimdir?

Sinan Canan'ın ilk eşi Bige Canan ile Aybike, Metehan ve Melike adlı üç çocuğu bulunmaktadır. 2021 yılından itibaren Müge Canan ile evlidir.

Sinan Canan Ne Zaman Evlendi?

Sinan Canan, 2021 yılında Müge Canan ile evlenmiştir.

Sinan Canan Kitapları Neler?

Sinan Canan'ın birçok kitabı bulunmaktadır. Bazı eserleri şunlardır:

 • Yeni Dünyanın Cesur İnsanı (2021)
 • İnsan Odaklı Liderlik: Olmadığın Yere Götüremezsin (Sesil Pir ile birlikte) (2020)
 • İnsanın Fabrika Ayarları (3 cilt) (2019)
 • Kendimi Keşfediyorum: Çocuklar İçin Nörobilim Temelli Duygu Farkındalık ve Dikkat Egzersizleri (Azize Şahin ile birlikte) (2019)
 • Fraktal Düşünceler (2017)
 • Dijital Gelecekte İnsan Kalmak (2018)
 • Beynin Sırları: Pelin Çift ile Gündem Ötesi Kitaplığı - 3 (Pelin Çift ile birlikte) (2017)
 • Gelecekten Beyin Öyküleri (Editör: Sinan Canan) (2017)
 • Unutulacak Şeyler (2016)
 • Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler (2015)
 • Değişen Beynim (2015)

Prof. Dr. Sinan Canan, hem akademik çalışmalarıyla hem de yayımladığı kitaplarıyla geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmış bir bilim insanı ve yazardır.

Kaynak: HABER MERKEZİ