Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş ve ablası Selma Ateş, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu ve CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşme gerçekleştirdi. Suikast sonucu hayatını kaybeden Sinan Ateş'in ailesi, hukuki sürecin sulandırılmasına yönelik kaygılarını dile getirdi.

MHP’den Özgür Özel’e: Şapşik, seninle çok eğleneceğiz! MHP’den Özgür Özel’e: Şapşik, seninle çok eğleneceğiz!

"DAVAYI TAKİP EDECEĞİZ"

İYİ Parti kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Ateş ailesi, davanın adil bir şekilde yürütülmesini talep etti. Müsavat Dervişoğlu, davanın her yönüyle aydınlatılacağına inandığını belirterek, "Sinan Ateş benim mevkidaşımdır. Bu nedenle bizim tepkimiz siyasi değil, çok daha ötesindedir" dedi.

"İLK GÜNDEN BERİ YANIMIZDA"

Sinan Ateş'in annesi Saniye Ateş, CHP ziyaretinin ardından açıklamalarda bulundu. Özgür Özel'e teşekkür etmek için geldiklerini belirten Saniye Ateş, "Teşekkür etmeye geldim. Adalet aramaya geldim. İlk günden beri yanımızda duruyor, bu yüzden gelip teşekkür etmek istedim. Üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Adi bir davaya çeviriyorlar. Torunlarım kapıya çıkamıyor hala yavrularımı tehdit ediyorlar. Bu yaştan sonra bana bu düştü" ifadelerini kullandı.

"SİYASİ BİR DAVA"

Ateş ailesi, davanın siyasi olduğunu ve suçluların korunduğunu belirtti. Saniye Ateş, "Üstünü kapatmaya çalışıyorlar. Orada suçlu olan biz gibiydik. Böyle mi olmalıydı? Bu siyasi bir davadır. O torbacılar mı yaptı? Onlar yapmadı. Arkasında bunları kollayanlar bunlara bu rahatlığı verdi. Kimse ses etmesin istiyorlar. Ölene kadar düşeceğim peşine. Belki davanın sonuçlandığını görmem ama uğraşırım ölene kadar" dedi.

SELMA ATEŞ: "MÜCADELEDEN YILMAYACAĞIZ"

Cinayetin aydınlatılması için destek isteyen Selma Ateş, "Yapılan baskılara kaşrı hiçbirimiz yılmayacağız. Sadece bizim değil tüm milletin canı yandı. Bu mücadeleden yılmayacağız. Hakim beyin avukatlarımızı susturması ne kadar acı verici. Benim annemin yaşadığı evlat acısını tekrar yaşaması çok acı" şeklinde konuştu.

"İSİMLERİ TEK TEK VERDİK"

Ateş ailesi, hukukun üstünlüğüne inandıklarını belirterek, davanın peşini bırakmayacaklarını söyledi. Selma Ateş, "Kimse kusura bakmasın burası bir hukuk devletiyse biz de sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Biz isimleri tek tek verdik, bu isimler işin içinde olmadıktan sonra 2 torbacının işlediği cinayet olarak kalacak. Türkiye'nin aydınlığa çıkmasını istiyorsak bu cinayetin aydınlanmasını istiyoruz." dedi.

Editör: Utku Çelik