Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan MHP'li avukat Serdar Öktem, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Öktem, sağlık kontrolünden sonra soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade verdi ve nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan MHP'li Avukat Serdar Öktem, Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel'in ardından tutuklanarak tutuklu sayısı 18'e yükseldi. Öktem, daha önce aktif bir şekilde kullandığı sosyal medya hesaplarını gözaltına alınmadan önce kapatmıştı. Öktem, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve çok sayıda MHP'li isim ile aynı karede yer aldığı görülmüştü.

Hangi aday kaç imza topladı? 100 bine ulaşan aday var mı? Hangi aday kaç imza topladı? 100 bine ulaşan aday var mı?

Ne olmuştu?

Sinan Ateş, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı, 30 Aralık'ta Ankara'da silahlı bir saldırıya maruz kaldı ve hayatını kaybetti. Bu olay sonrasında MHP ve Ülkü Ocakları tarafından taziye mesajları yayınlanmadı, bu durum parti tabanında rahatsızlık yarattı ve istifaları beraberinde getirdi. Suikastle ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında, MHP İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Köktürk ve 2 özel harekat polisi de dahil olmak üzere 15 kişi tutuklandı. Soruşturma daha sonra MHP'li isimlere yöneldi. Savcılık, MHP'li isimler Tolgahan Demirbaş, Emre Yüksel ve Avukat Serdar Öktem'in gözaltına alınmasına karar verdi. Demirbaş, Yüksel ve Öktem gözaltına alındıktan sonra tutuklandı ve tutuklu sayısı 18'e çıktı.