Ankara'da 30 Aralık 2022'de vurularak öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in cinayet davasının 4. duruşmasında dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Dönemin Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Kerem Gökay Öner, davanın seyrini değiştirecek bir itirafta bulundu.

Gözaltı Tutanakları Sahte Çıktı

Öner, savcılığa yaptığı suç duyurusunda, Tolgahan Demirbaş'ın MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'un evinde gözaltına alındığını açıkladı. Ancak resmi kayıtlarda Demirbaş'ın sokakta gözaltına alındığı yazıyordu. Bu tutanağın sahte olduğunu belirten Öner, "Demirbaş'ın sokakta gözaltına alındığını anlatan yakalama tutanağı sahte" dedi.

Heyelan Faciası: Anne Öldü, Bebeği Kayboldu Heyelan Faciası: Anne Öldü, Bebeği Kayboldu

Polislerin İfadesi Talep Edildi

Öner, dilekçesinde, olay yerinde bulunmayan polisler tarafından hazırlanan sahte tutanağın detaylarını paylaştı ve Demirbaş'ı gerçekten gözaltına alan polislerin tanık olarak dinlenmesini istedi.

Avukat Kavak: Tanık Olarak Dinlenmesini Talep Ediyoruz

Sinan Ateş'in cinayet davasında görev alan avukat Süleyman Kavak, Öner'in suç duyurusunu gündeme getirerek, "Söz konusu Asayiş Şube Müdür Yardımcısı'nın dosyada tanık olarak dinlenmesini talep ediyoruz" dedi.

Bu şok edici itiraf, Sinan Ateş cinayet davasında yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor. Gözler şimdi savcılığın ve mahkemenin bu itiraf karşısında nasıl bir adım atacağına çevrildi.

Kaynak: Haber Merkezi