Sinan Akçıl, YouTube’da katıldığı bir programda, dört kadınla imam nikahıyla evlendiğini ancak hiçbirine boşanma sözü veremediğini söyledi. Bu sözler, sosyal medyada büyük tepki topladı. Sinan Akçıl’a hakaret eden bir vatandaş ise yargılanmaya başladı.

Sinan Akçıl’ın skandal sözleri

Sinan Akçıl, besteci, söz yazarı, müzisyen ve şarkıcı olarak tanınıyor. Ancak son zamanlarda, “Cumhurbaşkanımızı babam gibi görüyorum” ve “Murat Kurum ismi beni heyecanlandırıyor” gibi siyasi açıklamalarıyla da gündeme geliyor. Sinan Akçıl, geçtiğimiz günlerde YouTube’da yayınlanan bir programda, özel hayatıyla ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu. Sinan Akçıl, daha önce dört kadınla imam nikahıyla evlendiğini ancak hiçbirine boşanma sözü veremediğini söyledi. Sinan Akçıl, “İmam nikahını severim. Benim 4 tane eşim var, hiçbirine ‘Boş ol’ diyemedim” dedi. Bu sözler, hem imam nikahının anlamını çarpıttığı hem de kadınlara saygısızlık ettiği gerekçesiyle sosyal medyada büyük tepki topladı.

Sokakta yürürken silahlı saldırıda yaralandı Sokakta yürürken silahlı saldırıda yaralandı

Sinan Akçıl’a hakaret eden vatandaşa dava açıldı

Sinan Akçıl’ın ‘imam nikahı’ ile ilgili sözlerine tepki gösteren vatandaşlardan biri de Yalçın Kara oldu. Yalçın Kara, ‘ekşi sözlük’ adlı sosyal paylaşım sitesinde, Sinan Akçıl için, “4 kadın ile nikahlıyım diyen Arap artığı” diyerek “g.vat” kelimesini kullandı. Sinan Akçıl, bu ifadeleri duyunca, kendisine hakaret edildiğini düşünerek avukatları aracılığıyla Yalçın Kara’dan şikayetçi oldu. Sinan Akçıl’ın şikayeti üzerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Yalçın Kara hakkında soruşturma başlatıldı.

Yalçın Kara’nın 2 yıl 4 aya kadar hapsi isteniyor

Soruşturma kapsamında, Yalçın Kara hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, Yalçın Kara’nın kullandığı ifadelerin, ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçunu oluşturduğu belirtildi. İddianamede, Yalçın Kara’nın, Sinan Akçıl’ın kişilik haklarına saldırdığı, onur, şeref ve saygınlığını rencide ettiği, kamuoyu önünde küçük düşürdüğü vurgulandı. İddianamede, Yalçın Kara’nın, 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

Kaynak: HABER MERKEZİ