Olay, cumartesi gecesi saat 23.00 sıralarında Menderes Mahallesi 329. Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre oğlu Arda C.’yi (13) bir hafta önce kendi evinde darp eden çocukları arayan baba Nazım Kadir Cansız (41), oğluyla birlikte dışarı çıktı. Arda C. le karşı tarafı barıştırmak isteyen Cansız’ın telefonlarına dönüş yapılmadı. Oğlu Arda C. ile birlikte eve dönen baba Cansız’a silahlı saldırı düzenlendi.

Saldırıda vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan baba Cansız'a ilk müdahale, mahalle sakinleri tarafından olay yerinde yapıldı. Oğlu ise saldırıdan yara almadan kurtuldu. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralanan Cansız'ı ambulansla hastaneye kaldırdı. Nazım Kadir Cansız (41), hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Saldırıdan sonra kaçan şüphelileri yakalamak için polis, çalışma başlattı.

Cansız’ın cenazesi, Adli Tıp Kurumu’na gönderildikten sonra ailesi tarafından teslim alındı. Cenaze töreni, ikindi vakti Esenler Son Durak Camii’de gerçekleştirildi. Olay yerinde babasının vurulma anına şahit olan oğlu, babasının tabutundan ayrılmadı.

"BUNLAR SİLAHI NEREDEN BULUYORLAR?"

Yaşananları anlatan kuzeni Serhat Ersoy, "Çocuklar arasında bir kavga gerçekleşiyor. Bunlar arkadaşlar, merhum da bunları barıştırmak istiyor. Evine davet ediyor, barıştırıyor. Aradan bir süreç geçiyor, çocuklar eve gelip evde çocuğu darp ediyorlar. Onun üzerine de merhum, dün çocukları arıyor tekrar barıştırmak için. Sonra bulamayınca eve doğru oğluyla beraber gidiyorlar ve sonra bu saldırı oluyor.

Esenler'de rögarda yaşanan patlamada dairenin duvarı yıkıldı! Esenler'de rögarda yaşanan patlamada dairenin duvarı yıkıldı!

Biz de anlamadık, bir bilgimiz de yok. Kim yaptı bilmiyoruz. Çocuğun 15 yaşında olduğunu söylüyorlar, bunlar bu silahı nerden buluyorlar, nasıl erişiyorlar? Kelimeler yetmiyor, arkasında iki yetim bıraktı. Vücuduna altı kurşun isabet etmiş, bir kurşunun kalbine ettiğini söylediler" dedi.

"ÇOCUĞUNUN YANINDA ÖLDÜRÜLÜYOR"

Arkadaşı Uğur Güler, "Olay yerine çocukların arasını bulmak için gidiyor. O sırada karşı taraftan ateş ediyorlar. Duyduğumuza göre 16-17 yaşında iki çocuk yapmış. Buradaki herkes meslektaşımız. Devamlı güler yüzlü, kimseyle problemi olmayan biriydi. Çok temiz bir insandı. Bu olmamalıydı, bu çocuklara da sahip çıkmak lazım. Bu adamın üzerinde 10 tane kurşun var ve çocuğunun yanında öldürülüyor. O çocuğun psikolojisini düşünebiliyor musunuz? Canımız öyle bir yanıyor ki bize 10 kurşun değil, 1000 kurşun sıktılar" diye konuştu.

Kaynak: DHA