Marmara Adası'nda sığınmacılarla bir araya gelen İYİ Parti Milletvekilleri Selçuk Türkoğlu ve Turhan Çömez'e bir mültecinin söyledikleri dikkat çekti. Sığınmacı, milletvekillerine "Sınırın altından tünel kazıyoruz, akşam 19.30'da Suriye'deyiz, 20.00'de Urfa'da. Tayyip Erdoğan'ı vallahi çok seviyoruz" derken sosyal medyadaki paylaşımında Selçuk Türkoğlu, "Sığınmacıların ülkemize geçiş hikayeleri, bizi bir kez daha haklı çıkardı. Testi kırılmadan uyarıyoruz" dedi.

SIĞINMACILARLA BİR ARAYA GELDİLER

Tunç Soyer en çok haberi yapılan başkan oldu Tunç Soyer en çok haberi yapılan başkan oldu

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu ile Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Marmara Adası'nda sığınmacılarla bir araya geldi. Bir sığınmacının Türkoğlu ve Çömez'e söyledikleri dikkat çekti.

"YARIM SAATTE SURİYE'DEN URFA'YA GEÇİYORUZ"

Milletvekillerinin sorularına yanıt veren bir sığınmacı, "Geçiş yerimiz Resulayn. Kaçakçılar, eskiden 500 dolar alıyordu. Şimdi fiyat 2500 dolara çıktı. Sınırın altından tünel kazıyoruz, akşam 19.30'da Suriye'deyiz, 20.00'de Urfa'da. Tayyip Erdoğan'ı vallahi çok seviyoruz" dedi.

"TESTİ KIRILMADAN UYARIYORUZ"

O anları sosyal medya hesabından paylaşan Turhan Çömez, "Gördüklerimize, duyduklarımıza inanamadık" dedi. Sığınmacıların anlattığı ibretlik tablolara tanık olduklarını belirten Türkoğlu, yaptığı paylaşımda "Sığınmacıların ülkemize geçiş hikayeleri, bizi bir kez daha haklı çıkardı. Testi kırılmadan uyarıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ