Menzil Cemaati’nin lideri Abdülbaki Erol’un vefatının ardından cemaat içinde ‘yeni şeyh’ tartışması alevleniyor. Son olarak, Beykoz’da Hidiv Kasrı’na yakın bir bölgede bir etkinlik için toplanan Menzil’e bağlı bir grup, diğer grup üyelerini içeri almadı. Tansiyonun yükselmesi üzerine polis olaya müdahale etti.

Türkiye Genelindeki Menzil Cemaati’nde Huzursuzluk Artıyor

Türkiye’nin birçok şehrinde on binlerce üyesi bulunan Menzil Cemaati’nde huzursuzluk artıyor. Cemaat, tarikatın şeyhi olan Seyyid Abdulbaki El-Hüseyni’nin 12 Temmuz 2023 tarihindeki vefatının ardından şeyhlik yarışına sahne oldu. Cemaat üyeleri, farklı liderler etrafında toplanarak gruplara ayrıldı.

Ne kadar dikkatlisin? Mantık hatasını bulmak için sadece 5 saniyeniz var Ne kadar dikkatlisin? Mantık hatasını bulmak için sadece 5 saniyeniz var

Polis Müdahalesi ile Olaylar Yatıştırıldı

Menzil’deki tartışmaların alevlenmesi üzerine, son çatışma bugün Beykoz’da yaşandı. Ramazan nedeniyle bir etkinlik için toplanan Menzil’e bağlı bir grup, diğer grubu davete almadı. Bu durum üzerine çıkan kavgada taraflar arasında tansiyon yükseldi ve polis olaya müdahale etti. Emniyet güçlerinin müdahalesi sonucu taraflar dağıtıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ