2023- 2024 yılı eğitim ve öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı Serik Tekeli İlkokulu'ndan yapıldı. 
Törene Kaymakam Cemal Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Ayhan Aktürk, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Usta, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdem Can, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.
Törene katılanlar saygı duruşunda bulunup ve İstiklal Marşı'nı okudu. Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdem Can, "Yaklaşık 29 bin öğrencimiz ve bin 800 öğretmenimiz ile 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içindeyiz. Dünyada üzerinde en çok durulan, önem verilen ve ülkelerin gelişmişlik seviyelerini gösteren en önemli olgu eğitimdir. 'İnsan olma, millet olma davası' olarak benimsediğimiz ilköğretim süreci Atatürk'ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma hayalimizin temelidir. Bu temel eğitimin ilk ve en önemli basamağıdır. Ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümit vaat eder olacaktır" dedi. Program, öğrencilerin şiirler okuması, oratoryo gösterisi ve Türk bayrağı koreografisiyle sona erdi.


 

Ani'deki kazılarda bulunan tarihi eserler kadın eliyle restore ediliyor Ani'deki kazılarda bulunan tarihi eserler kadın eliyle restore ediliyor

Kaynak: DHA