İzmir Fuarı’nda “Tek Tabanca” diye anılan sanatçıların en öndeki isimlerinden Ferdi Özbegen’in Halk TV’deki programıyla ilgili en büyük tepkiyi kültür sanat hayatının en önemle gazetecileinden Bektaş Türk verdi. Gazeteci Bektaş Türk, şunları sosyal medyada dile getirdi:

“FERDİ ÖZBEĞEN BÖYLE ANILMAZ...
HALK TV, GÖRKEMLİ HATIRALAR PROGRAMINDA FERDİ ÖZBEĞENİ ANIYOR, BAŞLIK "ÇAY BAHÇELERİNİN KADİFE SESİ". PROGRAMIN YAPIMCISI SERHAN ASKER’ E BURADAN SESLENİYORUM.
ÜRETTİĞİ ALBÜM SAYISI., PİYANİSTLİĞİ VE USTA YORUMCULUĞUYLA... VE DE ÖLÜMÜ SONRASI MİRASI YOLUYLA ONLARCA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE DESTEK SAĞLAYAN EFSANE SANATÇIYI BÖYLE ANAMAZSINIZ, AYIPTIR.”

Bu paylaşımdan sonra gelen yorumlardan bazıları şöyle:

Gülengül Uslu
Değerli sanatçımız böyle mi anılır ? Halk Tv ye hiç yakıştıramadım..!

Savaş Ünlü
Golf , Ada, Kübana'ya sadece Ferdi Özbeğen'i dinlemek için gidilirdi...

Gulengul Uslu
Fuar açılınca ilk Özbeğen’i dinlemeye koşardık.

İzmir’den uzanan 'KAHRAMAN ELLER' İzmir’den uzanan 'KAHRAMAN ELLER'

Savaş Ünlü
Kadife sesi nasıl da yüreklere işlerdi, şimdi bile mutlaka dinlerim, bir de okulumuzun mezunu olması ona olan sevgiyi katmerleştiriyor... dediğiniz gibi programı yapan arkadaş sanırım, hiç araştırmadan yapıyor.

Gönül Soyoğul
Konukları çok iyi oluyor ama Serhan Asker'ın devirdiği çamlar yüzünden çoğu kez zaplayıp geçiyorum. Son derece yüzeysel, yapmacık sunumlar, her defasında sinir ediyor insanı..

Sermin Güler
Serhan oynanmayacak türkülerde oynamaya başlıyor bu da beni çok irrite ediyor.


Seçkin Öner
Dal ama taban değil…ayıp be cahil

TC Ahmet Aydın Akansu
Bektaş çok haklısın yalap şalap program yapılmaz


Ersin Bozkurt
Bugün böyle bir sanatçı yetişmediği için nasıl yazacağını bilemedi sanırım. Ferdi Özbeğen bu ülkeye gelmiş geçmiş en iyi 5 sanatçıdan birisidir benim için. Bugün albümlerini hala bıkmadan, usanmadan dinliyoruz.


Eray Bozkurt
Ferdi Özbeğen gibi bir kabiliyet araştırma için Altın Mikrofon'uda araştırması lazım. bu tür insanları esefle kınıyorum