10 yaşındaki aslan Bob Junior, Serengeti'de genç rakipleri tarafından öldürüldü. Bob Junior, ünlü bir aslan olarak Serengeti'deki koruma görevlileri ve doğa fotoğrafçıları tarafından sık sık görüntüleniyordu. Junior, babası Bob Marley'den adını almıştı ve Serengeti'nin Sametu Kopjes bölgesinde 7 yıldır hüküm sürüyordu. Yetkililer, Bob Junior'un kardeşi Tryggve'nin de genç aslanların saldırısında öldürülmüş olabileceğini belirtti. Junior için özel bir cenaze töreni düzenleneceği ve tarihin henüz kararlaştırılmadığı aktarıldı.

Tanzanya'nın kuzeyini kapsayan ve yaklaşık 30 bin kilometrekarelik bir koruma alanı olan Serengeti'de yaşayan, Bob Junior adlı 10 yaşındaki aslanın, cumartesi günü genç rakipleri tarafından öldürüldüğü bildirildi.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, Serengeti koruma alanından yetkili Fredy Shirima, Birleşik Krallık'ın kamu yayımcısı BBC'ye açıklamasında, genç aslanların Snyggve olarak da tanınan Bob Junior'u devirmek için saldırı düzenlediğini söyledi.

Yetkili, Junior'un kardeşi Tryggve'nin de genç aslanların saldırısında öldürülmüş olabileceğini ama bunu henüz doğrulayamadıklarını bildirdi.

Adını 14 yaşında hayatını kaybeden babası "Bob Marley"den alan Junior için özel bir cenaze töreni düzenleneceği belirtilirken, bunun için tarihin henüz kararlaştırılmadığı aktarıldı.

Junior, Serengeti'deki koruma görevlileri ve doğa fotoğrafçıları tarafından sık sık görüntülendiği için popüler aslanlar arasındaydı.

Afganistan'da intihar saldırısı Afganistan'da intihar saldırısı

Aslanın, Serengeti ekosistemindeki Sametu Kopjes bölgesinde 7 yıldır hüküm sürdüğü ifade edildi.