Türkiye siyasi sahnesinde adını sıkça duyuran Sera Kadıgil, Türkiye İşçi Partisi'nin 27. Dönem milletvekili olarak tanınmaktadır. Sera Kadıgil, özellikle siyasi kariyerindeki çeşitli aşamalarıyla dikkat çekmiş ve gündemde kalmıştır. İşte Sera Kadıgil'in hayatı ve siyasi kariyeri hakkında detaylı bilgiler...

Sera Kadıgil Kimdir? %0A

Sera Kadıgil Kimdir? 

Sera Kadıgil, 29 Kasım 1984 tarihinde doğmuş olup İstanbul kökenlidir. Eğitim hayatını Vefa Lisesi'nde tamamlayan Kadıgil, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde gerçekleştirmiştir. Aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamlamasıyla eğitim hayatını noktalamıştır.

Profesyonel Kariyeri

Avukatlık kariyerinde, özellikle kültür ve sanat alanlarında faaliyet göstermiş olan Kadıgil, çeşitli meslek örgütlerinin avukatlığını üstlenmiştir. Oyuncular Sendikası ve Sinema Televizyon Sendikası gibi kuruluşlara hukuki destek sağlamıştır. Aynı zamanda İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Yürütme Kurulu üyeliği yapmıştır.

Siyasi Kariyeri

2011-2012 yıllarında CHP'de siyasi hayatına adım atan Kadıgil, CHP Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği ile başlamıştır. Ardından 3 dönem boyunca Parti Meclisi üyeliği görevinde bulunmuş ve 2016'da CHP Hukuk ve Seçimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olmuştur.

2018'de CHP İstanbul 1. Bölge milletvekili seçilen Kadıgil, daha sonra TİP'e katılarak mevcut görevlerini üstlenmiştir. TİP'te parti sözcülüğü ve Yasama Büro sekreterliği gibi önemli pozisyonlarda bulunmaktadır.

Son Durum ve Faaliyetleri

TİP çatısı altında parlamentoda yaptığı konuşmalarla dikkatleri üzerine çeken Kadıgil, 28. Dönemde İstanbul 1. bölge 1. sıra milletvekili adayı olmuş ve meclise TİP ile girmiştir.

Sera Kadıgil Nereli?%0A

Sera Kadıgil Nereli?

Sera Kadıgil, doğmuş olup İstanbul kökenlidir.

Barbaros Demirbaş kimdir? Barbaros Demirbaş nereli ve kaç yaşında? Barbaros Demirbaş’ın kariyeri ve deneyimleri nelerdir Barbaros Demirbaş kimdir? Barbaros Demirbaş nereli ve kaç yaşında? Barbaros Demirbaş’ın kariyeri ve deneyimleri nelerdir

Sera Kadıgil Kaç Yaşında?%0A

Sera Kadıgil Kaç Yaşında?

Sera Kadıgil, 29 Kasım 1984 tarihinde doğmuştur. 30.11.2023 tarihi itibari ile 39 yaşındadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ