TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sen Türkülerini Söyle yarışmasında sesi ve yorumuyla büyük beğeni toplayan İbrahim Yıldız, izleyicilerin merak konusu oldu. Peki, İbrahim Yıldız kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, İbrahim Yıldız hakkında bilmeniz gerekenler.

İlayda Türkü Yıldız kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Sen Türkülerini Söyle'nin başarılı yarışmacısı İlayda Türkü Yıldız kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? Sen Türkülerini Söyle'nin başarılı yarışmacısı

Erkekleri Koruma Derneği Başkanı Bahri İnceler Kimdir? Erkekleri Koruma Derneği Başkanı Bahri İnceler Kimdir?

İbrahim Yıldız Kimdir, nereli, kaç yaşında?

İbrahim Yıldız, 1998 yılında Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde doğdu. Müziğe ilgisi küçük yaşlarda başladı. Babası ve dedesi de türkücü olan İbrahim Yıldız, onlardan etkilenerek bağlama çalmayı öğrendi. İlkokulda müzik öğretmeninin desteğiyle sahneye çıkmaya başladı. Ortaokul ve lise yıllarında da çeşitli etkinliklerde türkü söyledi. Üniversite sınavına hazırlanırken müziği bırakmak zorunda kaldı. Ancak sınav sonucunda istediği bölümü kazanamayınca, tekrar müziğe döndü. Nevşehir’de bir müzik stüdyosunda çalışmaya başladı. Aynı zamanda düğünlerde, kafelerde ve otellerde sahne aldı. 2023 yılında Sen Türkülerini Söyle yarışmasına katıldı. Yarışmada birbirinden güzel türküleri seslendiren İbrahim Yıldız, hem jüriden hem de izleyicilerden tam not aldı. Yarışmanın 6. bölümünde 1. olarak finale yükseldi. Yarışmanın 14. bölümünde ise Mühür Gözlüm türküsüyle yine büyük beğeni topladı.

Sen Türkülerini Söyle Ali Açıkyol kimdir, nereli, kaç yaşında? Sen Türkülerini Söyle Ali Açıkyol kimdir, nereli, kaç yaşında?

İbrahim Yıldız Alevi mi?

İbrahim Yıldız, aslen Nevşehir’in Gülşehir ilçesindendir. Ancak ailesiyle birlikte Nevşehir merkezde yaşamaktadır. İbrahim Yıldız, Alevi bir aileden gelmektedir. Babası ve dedesi de Alevi türküleri söylemektedir. İbrahim Yıldız, yarışmada da Alevi kültürüne ait türküleri yorumlamıştır.

İbrahim Yıldız

Sen Türkülerini Söyle Songül Kalaç kimdir, nereli, kaç yaşında? Sen Türkülerini Söyle Songül Kalaç kimdir, nereli, kaç yaşında?

İbrahim Yıldız nereli?

Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Abuşağı Mahallesinde yaşayan ibrahim Yıldız, Nevşehirlidir. İbrahim Yıldız 25 yaşındadır. Evli ve köyünde çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşmaktadır.

İbrahim Yıldız Sen Türkülerini Söyle Yarışmasında

İbrahim Yıldız, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Sen Türkülerini Söyle yarışmasının ikinci sezonunda yarışmaktadır. Yarışmada birbirinden güzel türküleri seslendiren İbrahim Yıldız, hem jüriden hem de izleyicilerden büyük beğeni toplamaktadır. Yarışmada şimdiye kadar Sanki Sam Yelisin Estin Bağıma, Yandı Bağrım, Mühür Gözlüm, Dertli Anam, Yarim Derdini Ver Bana gibi türküleri yorumlayan İbrahim Yıldız, yarışmanın favorileri arasında gösterilmektedir.

Yarışmada 16 yarışmacı 10 hafta boyunca programdan elenmeden süper finale gidip büyük ödül olan 500 bin TL’yi kazanmak için yarışmaktadır. Her bölümde iki tur halinde yarışan yarışmacıların, yer aldığı turda en yüksek puanı alan kişi gecenin ödülü olan 50 bin TL’yi diğer grubun en yüksek puanını alan yarışmacısıyla paylaşmaktadır. Ayrıca yarıştığı turda jüriden en düşük puanı alan yarışmacı, diğer turun en düşük puanını alan yarışmacısı ile eleme turunda yepyeni birer türküyle jürinin karşısında olmaktadır. Eleme turunda jüriden en az üç oy alan yarışmacı programa bir sonraki hafta da devam ederken diğer yarışmacı ise Sen Türkülerini Söyle’ye veda etmektedir.

Yarışmanın sunuculuğunu sanatçı Turgay Başyayla yapmaktadır. Yarışmanın jüri koltuğunda ise Cengiz Özkan, İsmail Altunsaray, Öykü Gürman, Aysun Gültekin ve Emre Yücelen oturmaktadır. Sen Türkülerini Söyle her cuma TRT 1’de yayınlanmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ