Songül Kalaç, TRT 1’de yayınlanan “Sen Türkülerini Söyle” yarışmasında sesi ve performansıyla büyük beğeni toplayan bir sanatçıdır. Kürtçe türküleriyle yarışmada fark yaratan Songül Kalaç, hem jüri üyelerinden hem de izleyicilerden tam not aldı. Peki, Songül Kalaç kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte, Songül Kalaç hakkında merak edilenler.

Sen Türkülerini Söyle Emir Talha Altunbaş kimdir, nereli? Sen Türkülerini Söyle Emir Talha Altunbaş kimdir, nereli?

İstanbul Valisi Davut Gül Kimdir? Davut Gül Nereli ve Kaç Yaşında? İstanbul Valisi Davut Gül Kimdir? Davut Gül Nereli ve Kaç Yaşında?

Songül Kalaç kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Songül Kalaç, 1998 yılında Hakkari’de doğdu. 25 yaşındaki sanatçı, Hakkari Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Şu anda Hakkari’de müzik öğretmenliği yapmaktadır. Kürtçe ve Zazaca türküler söyleyen Songül Kalaç, müzikal yeteneğini küçük yaşlarda keşfetti. Ailesinin de desteğiyle müzik eğitimi alan Songül Kalaç, çeşitli festivallerde ve yarışmalarda sahne aldı. 2022 yılında çıkardığı “Eman Eman” adlı albümüyle müzik piyasasına giriş yaptı. Albümde yer alan “Weşîya”, “Dê û Bav” ve “Eman Eman” adlı şarkılarıyla dikkat çekti.

Songül Kalaç yarışmada kaçıncı oldu?

Songül Kalaç, TRT 1’de yayınlanan “Sen Türkülerini Söyle” yarışmasına katıldı. Yarışmada Kürtçe ve Zazaca türküler seslendiren Songül Kalaç, jüri üyelerinden yüksek puanlar aldı. İlk bölümde “Derdo Derdo” adlı Zazaca bir türkü söyleyen Songül Kalaç, jüri üyelerinden Cengiz Özkan hariç tam puan aldı

Kaynak: HABER MERKEZİ