Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Fevzi Burak Tekin, yaptığı açıklamada, yurt genelinde yeni bir yağışlı sistemin etkili olduğunu ve bu sistemin hafta boyunca tüm yurdu etkileyeceğini söyledi. Tekin, pazartesi günü batı kesimlerde başlayan yağışların salı günü iç kesimlere de sıçrayacağını ve hafta boyunca tüm yurtta yağmur ve karla karışık yağmur görüleceğini belirtti.

Antalya'da Çok Kuvvetli Yağmur Uyarısı!

Tekin, Antalya'da çok kuvvetli, yer yer şiddetli yağış uyarısında bulundu. Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayacak ve salı günü gün boyunca devam edecek yağışların Antalya'nın merkez ilçelerinde yüz kilograma yakın yağış bırakabileceğini söyledi. Tekin, Konyaaltı, Döşemealtı, Kepez, Muratpaşa, Aksu ve Kemer çevrelerinde yağışların çok kuvvetli olmasını beklediklerini dile getirdi.

Hangi Bölgelerde Sel ve Su Baskını Riski Var?

Tekin, Isparta ve Burdur'un doğusunda da kuvvetli sağanak yağış beklendiğini ve bu bölgelerde sel, su baskını ve ulaşımda aksamalara karşı önlem alınması gerektiğini söyledi.

Hava Sıcaklıklarında Düşüş Bekleniyor!

Tekin, hava sıcaklığında ise yurdun kuzey ve batı kesimlerinde dört ile altı derecelik bir azalışın söz konusu olacağını belirtti.

Ankara, İstanbul ve İzmir'de Hava Durumu

Tekin, Ankara'da üç gün boyunca aralıklarla sağanak yağış beklendiğini ve hava sıcaklığının salı günü 15 derece, çarşamba günü 9 derece ve perşembe günü ise 7 dereceye kadar düşeceğini söyledi.

TFF açıkladı... VAR'da yeni dönem başlıyor TFF açıkladı... VAR'da yeni dönem başlıyor

İstanbul'da da üç gün boyunca yağış beklendiğini ve en yüksek sıcaklığın salı günü 14, çarşamba günü 12 ve perşembe günü ise 9 dereceye kadar düşeceğini kaydeden Tekin, İzmir'de ise yarın sağanak yağış, çarşamba ve perşembe günü ise kuvvetli rüzgar beklendiğini ve hava sıcaklığının üç gün boyunca 15 ile 17 derece arasında seyredeceğini bildirdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ