Bursalı, yaptığı açıklamada, 30 yıllık gazeteci ve şu anda milletvekili olarak sosyal medya hesaplarında bugüne kadar yapmadığı bir hataya düştüğünü belirtti. Bu durumun farkında olduğunu ve tüm kamuoyundan özür dilediğini ifade etti. Bursalı'nın dilediği özre rağmen, tepki dinmedi.

"Gençler Eminönü'nde balık ekmek yiyemezken..."

CHP'li vekil Oğuz Kaan Salıcı, Bursalı'nın paylaşımına tepkisini gösterirken, "Gençler Eminönü’nde balık-ekmek yiyemezken, AKP Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco Yat Kulübü’ndeki ıstakoz ziyafeti sınıfsaldır, story atması görgüsüzlüktür, AKP kibrinin özetidir. Afiyet olsun Şebnem Hanım. Hesap ne geldi? Enflasyon malum. Türkiye’den ucuz muydu bari?" şeklinde konuştu.

 "Adaletiniz batsın, yazıklar olsun"

2023 Genel Seçimleri'nde CHP'nin milletvekili listesinden seçime giren, ve ardından İstanbul Milletvekili seçilen Cemal Enginyurt da Bursalı'ya tepki göstermişti. Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Millet çöpten ekmek,pazardan sebze artığı toplarken. Zenginlerin yat kulübünden ıstakoz fotoğrafı paylaşan Şebnem Bursalı haramzadedir. Adaletiniz batsın, yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.

Istakoz paylaşımına büyük tepki: 'Partimizden defolup gidin'

Bursalı'ya AKP içinden de tepkiler yükseldi. Bursalı'nın Monaco Yat Kulübü'nde yaptığı 'ıstakoz ziyafetine', AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci'den tepki geldi.

AKP'li Birinci, "Milletimiz geçim sıkıntısındayken, millet çareler ararken, devletimiz dişini tırnağına takmış ekonomiyi düzeltmeye çalışırken, siz gidip Monaco'da ISTAKOZ yiyemezsiniz, hadi yediniz bunu paylaşamazsınız! 'Partimizden defolup gidin kardeşim' konu bu kadar basit" ifadelerini kullandı.

Birinci, aynı zamanda Bursalı'ya istifa etmesini de söyledi.

"TÜM KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLERİM"

İşte Bursalı'nın açıklamasından satır başları:

"Yoğun geçen seçim çalışmalarımız ardından yurtdışında yaşayan ailem ve yeğenlerimle bayram tatilini geçirmek üzere gittiğimiz bir restoranda hiç adetim olmayan bir yemek paylaşımı yapmam, kamuoyunda haklı tepkiye sebep olmuştur. 30 yıllık gazeteci ve şimdi de milletvekili olarak sosyal medya paylaşımlarımda bugüne kadar yapmadığım bu hata için tüm kamuoyundan özür dilerim.

Mensubu bulunmaktan onur duyduğum partim ve yolunda yürümekten her nefesimde şeref duyduğum Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu sebeple hedef alınmasından dolayı üzüntüm sonsuzdur. Asla kötü niyet taşımayan ve yazılan hiçbir ücretle yakından uzaktan ilgisi olmayan yiyecek ve konuyla ilgili samimi üzüntümü ifade ederken bunu fırsat bilip Antalya’daki teleferik faciasını unutturmak üzere gündem değiştirmeye çalışanları da çok iyi anlıyorum!

İstanbul’un göbeğinde 29 insanımızın hayatını kaybettiği, Antalya’da göz göre göre ihmal sonucu günahsız insanlarımızın hayatını kaybettiği, yaralandığı ve saatlerce mahsur kaldığı elim olayla ilgili tek bir söz etmeyenlerin ne amaçla bu olayı çarpıttığını da biliyoruz! Kamuoyuna saygıyla sunarım."

İşte Devlet Bahçeli'nin favori şarkısı! İşte Devlet Bahçeli'nin favori şarkısı!

Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımı

Monako'da ıstakoz yediği anların fotoğraflarını paylaşan Şebnem Bursalı, bu paylaşımıyla birlikte çeşitli kesimlerden tepki almıştı. Özellikle hayvan hakları savunucuları ve çevreci gruplardan gelen tepkiler, paylaşımın sosyal medyada geniş yankı bulmasına neden olmuştu.

Halktan ve STK'lardan tepkiler

Bursalı'nın ıstakoz yediği anların sosyal medyada paylaşılmasının ardından çeşitli kesimlerden tepkiler yükselmişti. Hayvan hakları savunucuları ve çevreci gruplar, bu paylaşımın doğaya ve deniz yaşamına saygısızlık olduğunu belirterek tepkilerini dile getirmişti.

Bursalı'nın siyasi kariyeri

Şebnem Bursalı, siyasi kariyerine AKP İzmir Milletvekili olarak devam etmektedir. Öncesinde 30 yıl boyunca gazetecilik yapmış olan Bursalı, şu anda siyaset alanında da aktif bir rol oynamaktadır. Bu tür bir tartışmanın içine girmesiyle birlikte kamuoyundan aldığı tepkilerle karşılaşmış ve özür dileme gereği duymuştur.

Kaynak: HABER MERKEZİ