İlk hava şehitleri için anma uçuşu gerçekleştirildi İlk hava şehitleri için anma uçuşu gerçekleştirildi

İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Point Hastanesi ve Şavkar Cimnastik Spor Kulübü arasında "Olimpik Branşlar Sağlık Sponsorluğu" imza töreni gerçekleşti. Medical Point Hastanesi'nde gerçekleşen imza törenine Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Veysi Kubba, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkan Vekili, Şavkar Cimnastik Spor Kulübü Başkanı İsmail Göktekin ile olimpiyat sporcuları ve minik cimnastikçiler katıldı. Törende konuşan Medical Point CEO'su Veysi Kubba, " Şavkar ile tanışmamız 8 yıl öncesine dayanıyor. Çocuklarımı sporla buluşturmak için 2 çocuğumu Şavkar'a vermiştim. Veli olarak spor kulübünün disiplinini ve çalışma anlayışını beğeni ile izliyordum. Sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluyum. Karşıyaka'ya değer katan kurumlardan biri Şavkar. Emek veren tüm bireylere, İzmir ve Karşıyaka adına çok teşekkür ediyorum. Binlerce çocuğun sağlıklı kalmasına neden oluyorlar, zararlı alışkanlıklardan uzak kalmalarında çok önemli bir rehber özelliği taşıyorlar. En önemlisi şampiyonlar yetiştiriyorlar" dedi.

KARŞIYAKA VOLEYBOL TAKIMININ DA ANA SPONSORU

"28 yıllık bir sağlık kuruluşu olarak sporla sağlığı bütün olarak görerek hareket ediyoruz" diyerek cümlelerine devam eden Veysi Kubba, "Karşıyaka'da faaliyet gösteren bir hastane olarak çocukların sağlıkla, sporu bir arada getirerek onların daha iyi yetişmelerine olanak sağlıyoruz. Karşıyaka voleybol takımının ana sponsoruyuz. 650 çocuğa voleybol eğitimi veriyoruz. Çocukların sağlıklı bir altyapıya kavuşmaları için bu imzayı atıyoruz" cümlelerini kullandı.


İSMAİL GÖKTEKİN: İMKANSIZI BAŞARDIK


Türkiye cimnastik kulubu asbaşkanı ve Şavkar Cimnastik Spor Kulubu Başkanı İsmail Göktekin ise şu ifadelerde bulundu: Kulübümüzü 1991 yılında kurduğumuzda Karşıyaka'dan çıkan küçük bir oluşumduk. Şu an Türkiye'nin en büyük cimnastik kulübüyüz. 19 yıl sonra ilk dünya şampiyonu ve ikinciler çıkardık. Rüyalar gerçek olmaya başladı. 2020 Tokyo Olimpiyatları'ndaki cimnastik milli takımımızda yer alan 5 sporcudan 4'ü Şavkar'dandı. İmkansızı başaran bu ekibe çok teşekkür ediyorum. Cimnastik üst düzey teknik isteyen bir spor.  Dünyada en fazla olan sakatlık yaşayan ilk 2 branşın içinde cimnastik var. O yüzden Medical Point hastanesi ile yapılan anlaşma çok önemli. Ameliyatları üst düzey doktorların yapması gerekiyor. 2 büyük İzmir kuruluşunun yaptığı anlaşmadan dolayı çok mutluyuz.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ