Üsküdar Belediyesi'nde, belediyeye ait arsa ve dairelerin internetten satışa çıkarıldığı iddiası gündem yarattı. İlanları paylaşan eski Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in "Sahibinden satılık belediye" ifadeleri üzerine, Üsküdar Belediyesi'nden de yanıt gecikmedi. Belediye, satışların Türkmen döneminde planlandığını belirtti.

Hilmi Türkmen'den "Sahibinden Satılık Belediye" Paylaşımı

Eski Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Üsküdar'da 20 yıldır en ufak gayrimenkul, taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP'nin gerçek yüzünü siz de tanıyın diye özellikle paylaşmak istedim. SAHİBİNDEN SATILIK BELEDİYE! Buradaki konutları biz ürettik, 5 yılda parça parça elden çıkartarak bütçemizi dengelemek için. Arsaları elimizdeki taşınmazlara karşılık aldık. Vakti gelince, ihtiyaç halinde kullanırız dedik. Yeni yönetimin bu taşınmazları elbette satma hakkı ve yetkisi var. Lakin bizim yüzlerce eseri milletimizin hizmetine sunarken bile 5 yılda yapmadığımız satışın tek seferde yapılması, en ufak taşınmaz satışına bile şiddetle karşı çıkan CHP'nin gerçek yüzünü gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Kocaeli'nin mavi bayraklı plajlarında deniz keyfi Kocaeli'nin mavi bayraklı plajlarında deniz keyfi

Türkmen: "En Az Borcu Olan İkinci Belediye Olarak Teslim Ettik"

Türkmen açıklamasında, "Çok çok ciddi bir satış söz konusu. Hani en ufak şeyde kıyameti koparan CHP medyası nerede? Kaldı ki, bu miktarda bir taşınmaz satışından sağlanacak gelir, geçmiş dönemde somut hizmetlerden, eserlerin üretilmesinden kalan borcun 3-4 kat üzerinde bir rakam ediyor. O zaman soruyoruz, bu ne acele! Üsküdar Belediyesi olarak inkar edilemeyen yüzlerce hizmet, eser ürettik. Buna rağmen bütçe büyüklüğü borç dengesi açısından en az borcu olan 2. belediye olarak yönetimi teslim ettik" dedi.

Üsküdar Belediyesi'nden Yanıt

Üsküdar Belediyesi, Türkmen'in iddialarına yanıt vererek, "Sosyal medyada yer alan, Üsküdar Belediyesi'nin taşınmazlarını sattığına ilişkin paylaşımlar tamamen bir algı oluşturma çabasıdır. Konut projeleri, 'Satışı yapılmak üzere' Ak Partili eski belediye başkanı Hilmi Türkmen döneminde yapılmış ve satıştan gelecek gelir de 2024 bütçesine eklenmiştir. 2023 yılında ve 1 Ocak-31 Mart 2024 tarihleri arasında da belediye tarafından taşınmaz satışları yapılmıştır. Yeni bir satış planı varmış gibi yapılan paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyunun ve Üsküdarlı komşularımızın bilgilerine sunarız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi