Oto yıkamasında kendisini tazyikli suyla yıkattı Oto yıkamasında kendisini tazyikli suyla yıkattı

Sarıyer'de öldüdülen taksici Yaşar Yanıkyürek'in cenazesi helallik için Dolapdere’de bulunan evinin önüne getirildi. İki oğlu olduğu öğrenilen Yanıkyürek'in eşi ve çocukları gözyaşı dökerek sinir krizi geçirdi.

Yanıkyürek'in kayınbabası Yılmaz Demirci, “Ekmek parası için çalışan bir insandı. Hatası yok, bir şeyi yok. Nasıl öldürüldüğünü bilemiyoruz, bunu araştırsınlar. Kalanlara bir şey olmaz, idare edeceğiz ama nasıl olacak bilmiyoruz. Devamlı taksiyi bırakması gerektiğini söylüyordum. Başka bir iş yapması gerektiğini söylüyordum. O da ne yapsın, ‘Bu yaştan sonra ne iş yapacağım’ diyordu. Oyalanıyordu. Emekli değildi, emekliliğini bekliyordu" dedi. Yanıkyürek'in halası Fatma Yanıkyürek'in “Taksici içinde kötülük olanı nasıl bilsin? Yandık, yandık yandık… Ciğerimiz yanıyor. Çocuklar ekmek bekliyor. Biz taksiyi bırakmasını söylüyorduk, bir yeğenim daha taksici, ona da söylüyoruz" diye konuştu.

2016 yılında Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan Süper Lig maçının ardından Vodafone Park yakınında gerçekleştirilen terör saldırısında şehit olan Kartal Yuvası mağazası çalışanı Tunç Uncu'nun annesi Kadriye Uncu, Yanıkyürek'in aile dostu ve komşusu olduğunu belirterek, “Yaşar benim oğlum gibiydi, evlat gibiydi. Bu aile bunları hak etmedi. Nasıl kazanacaklar ekmeklerini? Yaşar altın kalpli bir insandı. Bir anne, bir kardeş gibiydik. Kendimde değilim" dedi.

Yanıkyürek'in cenazesi, öğlen namazı vakti Yenişehir Çarşı Cami'de kılınacak namazın ardından Feriköy Mezarlığına defnedilecek.

Kaynak: DHA