Ünlü rap sanatçısı Sansar Salvo, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla geçtiğimiz hafta intihara teşebbüs ettiğini açıkladı. Sanatçı, 43 farklı ilaçla intihara kalkıştığını ve hastaneye kaldırıldığını belirtti. Sansar Salvo’nun hayranları ve rap camiası, sanatçıya geçmiş olsun dileklerini iletti.

Sansar Salvo kimdir?

Sansar Salvo, asıl adıyla Ekincan Arslan, 18 Ağustos 1989’da İstanbul’da doğdu. Rap müziğe 10 yaşında başlayan sanatçı, 14 yaşında sahneye çıktı. 2007 yılında ilk albümü "Adrenalin"i çıkaran Sansar Salvo, 2009’da “Seremoni Efendisi”, 2013’te “24. Şarjör”, 2016’da “Yakında Sans” ve 2017’de “Şimdi Sans” albümlerini yayımladı. Sanatçı, 2010 yılında kansere yakalandığını ve tedavi gördüğünü duyurmuştu. Sansar Salvo, storytelling tarzı sözleriyle tanınıyor.

ABD'li kardeşlerin davasında karar çıktı ABD'li kardeşlerin davasında karar çıktı

Sansar Salvo neden intihar etmek istedi?

Sansar Salvo, intihar girişimine ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bir hafta önce 43 farklı ilaçla intihara kalkıştım. Hastaneye kaldırıldım. Şu an iyiyim. Hayatımda hiç bu kadar yalnız hissetmedim. Bu yüzden böyle bir şey yaptım. Ama şimdi pişmanım. Hayatıma devam etmek istiyorum. Bana destek olan herkese teşekkür ederim.” dedi. Sanatçının intihar girişimine neyin sebep olduğu ise bilinmiyor.

Sansar Salvo’nun sağlık durumu nasıl?

Sansar Salvo, intihar girişiminden sonra hastaneye kaldırıldı. Sanatçının sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Sanatçının yakın çevresi ve hayranları, sosyal medya üzerinden sanatçıya moral verdi. Rap camiasından da sanatçıya geçmiş olsun mesajları geldi. Sanatçının yakın zamanda taburcu olması ve müzik hayatına geri dönmesi bekleniyor.

Kaynak: haber merkezi