Samsun’da 15 Nisan itibariyle başlayan denizlerde av yasağı, bu gece 00.00 itibariyle sona eriyor. Balıkçılar, yeni sezona ‘Vira bismillah’ demek için tüm hazırlıklarını tamamlarken sezonun açılışı dolayısıyla Canik’te bulunan Balıkçı Barınağı’nda sezon açılış töreni düzenlendi.

Törene Samsun Valisi Orhan Tavlı, AKP Samsun Milletvekili Ersan Aksu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Ahmet Bahadır, Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam ve protokol üyeleri katıldı.

'KARADENİZ'İN BEREKETİ, BALIKÇILARIMIZIN ÜZERİNDE OLSUN'

Protokol üyeleri, balık av sezonunun açılması dolayısıyla Malkoçoğlu Atıf Kaptan isimli balıkçı teknesi ile denize açıldı. Burada konuşan Samsun Valisi Orhan Tavlı, "Karadeniz’in bütün bereketi, balıkçılarımızın üzerinde olsun. Yeni sezon; hayırlı, bol ve bereketli olsun” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise “Vira bismillah. Balık sezonu başlıyor. Samsun lokasyonu, avlanma kapasitesi noktasında Türkiye’de birinci sırada. Çok tecrübeli ve çalışkan balıkçılarımız var. Bu sene de kotayı çok daha fazla bekliyoruz” diye konuştu.

Oğuzhan Uğur'un babası kimdir? Oğuzhan Uğur'un sevgilisi kim? Oğuzhan Uğur'un babası kimdir? Oğuzhan Uğur'un sevgilisi kim?

AKP Samsun Milletvekili Ersan Aksu da "Samsun, dünyanın cennet köşelerinden bir tanesi. Hem deniziyle hem toprağıyla bambaşka bir yer. Bol bereketli, kazançlı, vatandaşlarımızın sofralarını şenlendirecek, hamsi festivalleri gerçekleştireceğimiz bir sezon olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA