Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz'in başrollerinde yer aldığı "Şahmaran" dizisi, 20 Ocak tarihinde Netflix'te izleyicilerle buluşuyor. Umur Turagay'ın yönetmenliğinde ve Pınar Bulut'un senaryosuyla hayata geçen dizi, tutku ve gizemle harmanlanmış bir hikâye anlatıyor.

Netflix Şahmaran dizisi oyuncuları kim?

Dizinin oyuncu kadrosunda Sarıkaya ve Deniz'in yanı sıra Mustafa Uğurlu, Mahir Günşiray, Mert Ramazan Demir, Ebru Özkan, Hakan Karahan, Elif Nur Kerkük, Mehmet Bilge Aslan, Ekin Gökgöz, Berfu Halisdemir, Nilay Erdönmez, Nil Sude Albayrak, Ayşe Lebriz Berkem, Mert Doğan ve Ece Ertez gibi isimler yer alıyor.

Netflix Şahmaran dizisi konusu

"Şahmaran" dizisi, genç bir kadın olan Şahsu'nun Adana'ya gitmesiyle başlıyor. Şahsu burada sıra dışı bir topluluğun ortasında bulur ve onların efsanesi olan Şahmaran'a inanmalarının nedeni olarak seçilir. Dizi, Şahsu'nun bu topluluğun yol göstericisi olan Maran ile aralarındaki çekimin ve onun bu tehlikeli yolculuğunda kendini keşfetmesinin hikayesini anlatıyor.

"Şahmaran" dizisi, izleyicileri gizemli bir atmosferde tutku dolu bir hikaye ile ekranlara kilitliyor. Dizinin senaryosunun yazarlarından Pınar Bulut, hikayenin gerçeküstü bir boyutta olmasını amaçlamış. Yönetmen Umur Turagay ise dizinin çekimlerinde doğal ve gerçekçi bir atmosfer yaratmak için çaba sarf etmiş.

Dizide Serenay Sarıkaya'nın canlandırdığı Şahsu karakteri, hayatının büyük bir dönüm noktasına gelmesiyle birlikte kendini keşfetmeye ve cesaretini ortaya çıkarıp kendine olan güvenini arttırmasına odaklanıyor. Aynı zamanda dizide Burak Deniz'in canlandırdığı Maran karakteri ile aralarındaki çekimin nasıl geliştiği de merak konusu oluyor.

Dizi, Netflix'te yayınlandığı tarihte yerli dizi severler tarafından ilgiyle izlenmeye devam edecek. "Şahmaran" dizisi, tutku dolu bir hikayesi, gerçeküstü bir atmosferi ve başarılı oyuncu kadrosuyla izleyicileri ekranlara kilitliyor.

"Şahmaran" dizisi ayrıca, Adana'nın güzelliklerini ve doğal sahnelerini de ekranlara taşıyor. Dizinin çekimleri Adana'da gerçekleştirilmiş ve dizinin sahneleri Adana'nın doğal güzelliklerini ve tarihi yerlerini sergiliyor. Bu, diziyi izleyenler için ekstra bir rehber niteliği taşıyor.

İşte Netflix Şahmaran fragmanı

Dizinin yapımcıları Timur Savcı ve Burak Sağyaşar, dizinin ülkemizdeki yerli dizi sektörüne katkı sağlamasını amaçlamış. "Şahmaran" dizisi, yapımcılarının yurt dışındaki yerli dizilerin başarısını taklit etmeyi amaçladıklarını söylemişler.

"Şahmaran" dizisi, yerli dizi severlerin ilgisini çekmeyi başarmış ve izleyiciler tarafından beğenilen bir yapım. Dizi, tutku dolu hikayesi, gerçeküstü atmosferi ve başarılı oyuncu kadrosuyla ekranlara kilitliyor. Ayrıca dizi, Adana'nın güzelliklerini ve doğal sahnelerini de ekranlara taşıyor.