Haber/ Didar DEMİRCİ

İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulu, hekimlerin geçim derdine ve çalışma koşullarına dikkat çekerek, Pasaport PTT Şubesi önünde basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasının ardından PTT aracılığıyla meclise bordrolarını ve taleplerini fakslayan hekimler, “Oylama değil, hakkımızı istiyoruz. Emek bizim söz bizim” yazılı pankart açtılar. Konuya ilişkin basına açıklama yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı, sağlık emekçilerinin mücadelesine vurgu yaptı.

Hekimlere yapılan maaş iyileştirmesinin sonradan mecliste geri çekilmesini hatırlatan Çamlı, “Bir kez daha söylüyoruz: Emeğimiz sizin oyuncağınız değildir. Kendi getirdikleri tasarıyla yapacakları sınırlı iyileştirmeye bile tahammül edemeyip geri çeken anlayışla mücadelemiz artarak devam edecektir. Yıllardır uyguladıkları bilinçli politikalarla yoksulluk ve hatta açlık sınırına mahkûm ettikleri hekimler ve sağlık emekçileri susmayacak ve mücadeleden vazgeçmeyecektir. Buradan tüm siyasilere sesleniyoruz: Hekimler kölelik şartlarını kabul etmiyor, etmeyecek. Hak ettiklerimizi alana kadar mücadelemiz ve eylemlerimiz artarak devam edecek. Meclisin açılmasıyla birlikte taleplerimizin acilen görüşülmesini, insanca yaşayacak, emekliliğe yansıyacak bir ücret düzenlemesini ve güvenli çalışma şartlarının sağlanmasını istiyoruz” diye konuştu.