Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın, yerel seçimlere ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi. Bahçeli, "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor?" dedi.

Basın mensupları, Sancaklı'nın basına yansıyan, "Bu dönem MHP’ye en az bir belediye vermezlerse, beni seçim sürecinde ve seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler" şeklindeki sözlerini Bahçeli'ye sordu.

Soruya, "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor?" diye yanıt veren Bahçeli, şöyle devam etti: "Tercih kendisinindir."

Sancakli: 'Kocaeli'de en az bir belediyeyi MHP'ye verin'

Önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin demeci basına yansıyan MHP'li Sancaklı, Cumhur İttifakı'nın Kocaeli adaylarının tamamının AKP'den gösterilmesi durumunda parti tabanında kızgınlık olacağını söylemişti.

Sancaklı, şöyle konuşmuştu:

"Bu dönem MHP’ye en az bir belediye vermezlerse, beni seçim sürecinde ve seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler. Tabanımız bunu anlar. Bunu çok iyi anlayacak olan teşkilatlarımız emin olun sahada olmayacaktır. Cumhur ittifakı Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz."

Bakan Uraloğlu: Bayram tatilinde 6 milyon 852 bin kişi hava yolu ile seyahat etti Bakan Uraloğlu: Bayram tatilinde 6 milyon 852 bin kişi hava yolu ile seyahat etti

MHP'de Kocaeli krizi büyüyor

Bahçeli'nin Sancaklı'ya yönelik sert tepkisi, MHP'de Kocaeli krizinin büyüdüğünün bir göstergesi olarak yorumlanıyor. Bahçeli'nin sözleri, Sancaklı'nın partiden ihraç edilme ihtimalini de gündeme getirdi.

Kaynak: DHA