Irak'ın kuzeyinde 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Irak'ın kuzeyinde 6 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Riyad'a yapılan sefer sırasında, TC-690 sefer sayılı Airbus A321 tipi uçak, kargo bölümünden duyulan anormal sesler nedeniyle ani bir karar alarak Antalya Havalimanı'na acil iniş gerçekleştirdi.

Acil Durum İnişi ve Havalimanındaki Bekleyiş

Hızla alçalan uçak, Antalya Havalimanı pistine güvenli bir şekilde indi. Kargo bölümünden gelen seslerin kaynağı hakkında bilgi almak üzere uçak, polis ve ambulans ekipleri tarafından çevrili bir şekilde bekletiliyor.

Güvenlik Ekiplerinin Hızlı Müdahalesi

Olay sonrasında Sabiha Gökçen-Riyad seferini yapan uçağın etrafında toplanan güvenlik ekipleri, kısa sürede olayın sebebini belirlemek için çalışmalara başladı. Uçakta bulunan yolcuların güvenliği için alınan önlemler sıkı bir şekilde uygulanıyor.

Yolcuların Durumu ve Bekleyiş

Uçaktaki yolcular, olayın ardından Antalya Havalimanı terminaline alındı. Yolcuların durumuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, yetkililer tarafından yapılan duyurular yakından takip ediliyor.

Olayın Ardındaki Soru İşaretleri

Sabiha Gökçen-Riyad seferini yapan uçağın acil iniş yapma nedeni henüz netlik kazanmazken, olayın detayları merakla bekleniyor. Uçağın kargo bölümünden duyulan seslerin neye işaret ettiği konusunda resmi bir açıklama yapılmazken, yetkililer soruşturmanın devam ettiğini belirtiyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ