Pandemiye rağmen hız kesmeden sonuncusu çevrimiçi olarak gerçekleştirilen İzmir Rüzgâr Sempozyumu ve Sergisi, sektör bileşenlerini bir araya getirerek bu alandaki son gelişmelerin değerlendirildiği, rüzgâr enerjisi alanındaki geleceğin teknolojilerinin paylaşıldığı, teknik oturumların yanı sıra en yeni akademik gelişmelerin de ele alındığı oturumları ile akademi, sanayi, toplum iş birliğine katkı sunmayı hedefliyor.

21 Eylül 2023 tarihinde açılış konuşmaları ve sektör derneklerinden temsilcilerin konuşmacı olarak katılacağı açılış konferansı ile başlayacak sempozyum kapsamında çok sayıda bildiri sunumunun yanı sıra davetli konuşmacıların katılacağı Denizüstü Rüzgâr Enerjisi Santralleri, Geleceğin Türbin Teknolojileri, Yeşil Hidrojen, Hibrit Santraller, Araştırma Merkezleri, RES’lerin Geri Dönüşümü gibi konularda ve bu alandaki akademik çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunacağı 7 oturum gerçekleşecek. 

Aynı zamanda sempozyum paralelinde düzenlenecek olan sergi ile katılımcı firmalar çalışmalarını ziyaretçiler ve sektör profesyonelleriyle paylaşma imkânı bulacaklar.

Ek MTV ödemesi yapılmıyor Ek MTV ödemesi yapılmıyor

Sempozyum için oluşturulan www.ruzgarsempozyumu.org adresindeki web sayfasından sempozyum programına ve etkinliğe ilişkin detaylara ulaşılabilirken, linkedin (https://www.linkedin.com/showcase/izmir-ruzgar-sempozyumu) ve twitter (https://twitter.com/ruzgarsempozyum) hesaplarından en son gelişmelere dair bilgi sahibi olunabilecek. Sempozyum ve sergi, herkesin ücretsiz katılımına açık olacak. 

Kaynak: BÜLTEN