Rusya, Kiev'de çocuk hastanesi dahil olmak üzere bir dizi noktaya düzenlenen füze saldırılarında 31 kişinin ölümüne ve 50'den fazla kişinin yaralanmasına neden olduğunu iddia ederek Ukrayna'yı suçladı. Moskova, saldırıda kullanılan füzelerin Ukrayna hava savunma sistemine ait olduğunu ileri sürdü ve Kiev'in bu iddiaları fotoğraf ve video görüntüleriyle doğruladığını belirtti.

Netanyahu'nun ABD Kongresi'nde alkışlandığı gün, İsrail Gazze'de 60 noktayı vurdu Netanyahu'nun ABD Kongresi'nde alkışlandığı gün, İsrail Gazze'de 60 noktayı vurdu

Ukrayna yetkilileri, Rus güçlerinin Kiev başta olmak üzere diğer şehirlere yönelik füze saldırıları düzenlediğini, bu saldırılarda en az 31 kişinin hayatını kaybettiğini ve 50'den fazla kişinin yaralandığını açıkladı. Rusya Savunma Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, saldırıların Rus enerji ve ekonomik tesislerine zarar verme girişimlerine karşılık olarak gerçekleştirildiğini ve hedeflerine ulaşıldığını belirtti. Bakanlık, Kiev'in Rusya'ya yönelik kasıtlı füze saldırısı iddialarını reddederek saldırıların Ukrayna askeri sanayi tesisleri ve hava üslerine yapıldığını savundu. Ayrıca, Kiev'in yayınladığı fotoğraf ve videoların, şehir içindeki bir uçaksavar füze sisteminden fırlatılan Ukrayna hava savunma füzesinin düşmesi sonucu meydana gelen yıkımı doğruladığını iddia etti. NATO ise Rusya'nın bu tür açıklamalarının provokatif olduğunu ve Ukrayna'yı daha fazla finanse etmeyi hedeflediğini belirtti.

Kaynak: Haber Merkezi