96. Oscar Ödülleri Disney+ Türkiye'de İzleyiciyle Buluşacak 96. Oscar Ödülleri Disney+ Türkiye'de İzleyiciyle Buluşacak

Gotham Film ve Medya Enstitüsü tarafından düzenlenen ödül töreni, dün akşam unutulmaz anlara sahne oldu. Usta aktör Robert De Niro'nun ödül konuşması, beklenmedik bir çıkışla dolu dolu bir gecenin fitilini ateşledi.

1eXgWwgLrE6KKKxMHSkDGA

"Konuşmamı Kestiler" - De Niro'nun Şaşırtan İtirafı

80 yaşındaki Oscar ödüllü aktör, New York'taki törende "Dolunay Katilleri" filmi için aldığı "Tarihsel Simge ve Yaratıcıya Saygı" ödülünü takdim etmek üzere sahneye çıktı. Ancak, De Niro'nun hazırladığı konuşma beklenmedik bir şekilde kesildi. Taxi Driver filminin yıldızı, “Yalan söylemek, şarlatanın cephaneliğindeki başka bir araç haline geldi. Eski başkan, dört yıllık görev süresi boyunca bize 30 binden fazla yalan söyledi ve mevcut intikam kampanyasını sürdürüyor. Tüm yalanlarına rağmen ruhunu gizleyemiyor. Zayıflara saldırıyor, doğanın armağanlarını yok ediyor ve saygısızlığını gösteriyor, örneğin Pocahontas'ı hakaret olarak kullanıyor” şeklinde konuştu.

17GrdDwiyU23LrlouokSXQ

Telefonunu Çıkarıp Devam Etti

De Niro'nun konuşmasının başlangıcı kesildikten sonra, ünlü aktör telefonunu çıkararak kesilmemiş metni okudu. Konuşmasında, tarihin gerçekliği, komplo teorileri ve eğlence endüstrisinin içindeki sorunlara vurgu yaptı.

Trump'a Sert Eleştiri

Ünlü oyuncu, ayrıca eski Başkan Trump'u sert bir şekilde eleştirerek, yalan söylemenin bir araç haline geldiğini ve doğanın armağanlarını yok ettiğini belirtti. De Niro, Trump'un 30 binden fazla yalanına ve intikam kampanyasına dikkat çekti.

"Buna Nasıl Cesaret Ederler?" - De Niro'nun Apple ve Ödül Yetkililerine Tepkisi

Konuşmasının ardından De Niro, sözlerinin Apple stüdyosu ve ödül töreni yetkilileri tarafından şekillendirildiğini açıkladı. Ancak, yapılanları öğrendikten sonra, "Buna nasıl cesaret ederler?" diyerek tepkisini dile getirdi.

Kaynak: haber merkezi