Amazon'un, film ekibiyle yaşadığı gösterim anlaşmazlığı, "Road House" filminin yönetmeni Doug Liman'ı galasını boykot etmeye yönlendirdi. Beyazperde'nin aktardığı habere göre, Amazon'un, filmi sinemada gösterime sokmama kararı, övgü dolu test puanlarına rağmen gerilime sebep oldu.

Liman, Deadline için kaleme aldığı yazısında, filmin pazarlama ve test puanlarının oldukça yüksek olduğunu vurgulayarak, "Road House'u 'büyük bir hit' haline getirdik - bunlar Amazon'un sözleri benim değil, bu arada. Road House, gişede en büyük başarım olan Bay & Bayan Smith'ten daha yüksek bir test sonuçları elde etti. Dört devam filmi çıkaran Bourne Identity'den daha yüksek sonuçlar elde etti. Bana, MGM'yi satın almasından bu yana Amazon'un aldığı en iyi basın tepkisi olduğu söylendi. Road House'un, film için 1,5 milyardan fazla sosyal medya gösterimi yaratan fanatik ve sadık bir hayran kitlesine sahip olan UFC ile güçlü bir bağı var ve pazarlama henüz başlamadı bile" ifadelerini kullandı.

"Filmlerin Platformlarda Yayınlanmasına Karşı Değilim"

Liman, Amazon'u eleştirerek, şirketin "sinemalara destek vermekle ilgilenmediği" ve bunun yerine filmi yalnızca Amazon Prime'da yayınlamayı tercih ettiği için karar aldığını açıkladı. Aynı zamanda, Christopher Nolan ve Tom Cruise gibi isimlerin, izleyicilerin sinemada olduğunu kanıtlamak adına ısrarla filmlerini gösterime sokma cesaretine değindi.

Yönetmenin sözleri şu şekilde devam etti:

Ünlü Oyuncu Tolga Sarıtaş ve Modacı Zeynep Mayruk Nişanlandı! İşte Nişandan Görüntüler Ünlü Oyuncu Tolga Sarıtaş ve Modacı Zeynep Mayruk Nişanlandı! İşte Nişandan Görüntüler

"Filmlerin platformlarda yayınlanmasına karşı değilim. Amazon'un yayın için ilk orijinal filmlerinden birini yaptım ve salgın sırasında Warner Bros.'a bir yayın filmi sattım. Şu anda Apple için Instigators'ı yapıyorum. Ancak Amazon'un MGM'nin ve onun tiyatro işinin içini boşaltmasına karşıyım. Amazon benden ve film topluluğundan kendilerine ve sinemaları destekleme konusundaki kamuya açık beyanlarına güvenmemizi istedi, sonra geri döndüler ve sıhhi tesisat malzemeleri satmak için Road House'u kullanmaya başladılar."

Kaynak: haber merkezi