Antalya Devlet Opera ve Balesi, minikleri 'Rapunzel' çocuk operası ile masallar dünyasına yolculuğa çıkardı. Dünya prömiyeri yaparak ilk defa perde açan eser, küçük seyircilerden tam puan aldı. Andersen'in en çok bilinen masallarından olan Rapunzel, besteci Ahmet Sait Karabulut'un müzikal temalarıyla öne çıkıyor. Zeynep Ergüven'in metinleştirdiği modernize hikayesiyle her yaştan izleyiciye hitap eden oyunun yönetmenliğini Sabri Özdemir üstlenirken, dekor tasarımını Özgür Usta, kostüm tasarımını Gazal Ertan, koreografisini Kürşat Kılıç, ışık tasarımını Mustafa Eski üstleniyor.

Diyarbakır'da damla sulama sistemli tarlada 90 bin kök kenevir ele geçirildi Diyarbakır'da damla sulama sistemli tarlada 90 bin kök kenevir ele geçirildi

17 Mayıs günü sahnenelenen eserde 'Rapunzel' çocuk operasında Rapunzel karakterini Betül Uzunoğlu Oruç, Leo karakterini Yusuf Yıldız, Cadı karakterini Seçil Fenercioğlu, Mia karakterini Ceren Tereci Aytekin, Bıdık karakterini Dağhan Ergün, Karga karakterini Engin Yaman, Pölsnderndorf Büyücüsü karakterini Oya Vural canlandırdı. Antalya Devlet Opera ve Balesi bale ve orkestra sanatçılarının da yer aldığı eserde, orkestra şefliğini Sait Karabulut üstlendi.

Çocuk operası, 23 Nisan Salı günü saat 14.00'te ve 25 Nisan Perşembe günü saat 11.00'de Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi'nde tekrar sahnelenecek. Eserin sınırlı sayıdaki biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinden temin edilebilecek.

Kaynak: DHA