Yaza nasıl fit girilir? 3 ayda fit olunur mu? Yaza nasıl fit girilir? 3 ayda fit olunur mu?

Ramazan ayının sonunda gelen ve Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olan Ramazan Bayramı, yarın başlayacak. Türkiye genelindeki camilerde bayram namazı kılınacak ve ardından bayramlaşmalar gerçekleştirilecek.

Ramazan Bayramı Namaz Saati 2024

Bayram namazı saatleri de belli oldu. Ankara'da 06.49, İstanbul'da 07.04, İzmir'de 07.13, Çanakkale'de 07.15, Iğdır'da ise 06.04'te bayram namazı kılınacak.

Şevval Hilali Gözlenecek

Şevval (Ramazan Bayramı) hilali ise bu akşam Asya Kıtası'ndan itibaren görülmeye başlanacak. Yarın ise İslam dünyası Ramazan Bayramı'nı kutlayacak.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekilinden Açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanvekili Fatih Mehmet Aydın, Ramazan ayında Müslümanların manevi bir mesafe katettiklerini ve bayrama kavuştuklarını belirtti. Aydın, bayram günlerinin Müslümanlar için önemli olduğunu vurgulayarak, bayram günlerinde duaların yapılması ve ıslah ile küskünlerin barışmasının önemine dikkat çekti.

Hazreti Muhammed'in davetiyle herkesin bayram namazına katılmasının önemine değinen Aydın, bayram günlerinde asırlardır süregelen ikramların yapıldığını dile getirdi.

Ramazan Bayramında Yapılması Gerekenler Neler?

Aydın, bayramda fitre, fidye ve sadakalarla ihtiyaç sahiplerine yardım yapılmasını tavsiye ederken, küskünlerin barışması ve bir araya gelmesinin bayramların anlamını daha da güçlendireceğini ifade etti.

Kaynak: AA