İGFA- Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Hentbol Takımı Süper Lig yolunda son viraja girdi.

Ligde normal sezonu 19 maçta 18 galibiyetle zirvede tamamlayan Poyrazın Kızları, Zonguldak’ta gerçekleştirilecek play off’taki ilk maçında 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 16.00’da A Grubu dördüncüsü Trabzon Ortahisar Belediyespor ile karşı karşıya gelecek. Gruplarını ilk dört sırada bitiren sekiz ekibin yer alacağı play off’ta A Grubu’ndaki rakipleriyle karşılaşacak olan Bursa Büyükşehir Belediyespor, maçlarını Zonguldak GHSİM Site Spor Salonu’nda oynayacak.

Normal sezonu lider bitirmenin avantajıyla müsabakalara üç puanla başlayacak olan Poyrazın Kızları, ikinci maçında 23 Mayıs 2023 Salı günü saat 12.00’de A Grubu üçüncüsü Kırşehir Belediyespor ile karşılaşacak. 24 Mayıs 2023 Çarşamba günü ise saat 16.00’da Sivas Belediyespor ile karşı karşıya gelecek Bursa Büyükşehir Belediyespor, play off’taki son maçını ise 24 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 18.00’de A Grubu’nu lider bitiren Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü ile oynayacak. Play off müsabakaları sonunda ilk iki sırada yer alacak ekipler 2023-2024 sezonunda Kadınlar Hentbol Süper Ligi’nde mücadele etmeye hak kazanacak.

Play off maçlarına Bursa Büyükşehir Belediyespor ile Elazığ Sosyal Yardımlaşma Spor Kulübü, üçer puanla başlarken Sivas Belediyespor ve Polatlı Belediyespor ikişer, Kırşehir Belediyespor ve Aksaray Belediyespor da birer puanla başlayacak.

Kaynak: igf