Tusk, X hesabında kendisine gelen "Bugün Slovaklar, bize Donald Tusk ile ne yapılması gerektiğine dair bir örnek gösterdi" yorumunun ekran görüntüsünü paylaştı ve "Dün bunlardan çok fazla vardı" ifadesini kullandı.

Wirtualna Polska gazetesinin Polonya Devlet Koruma Servisi'nden adı açıklanmayan bir yetkiliye dayandırdığı haberinde de Slovakya Başbakanı Fico'ya suikast girişimi sonrası önlem amacıyla Tusk'ın koruma sayısının artırılacağı kaydedildi.

Fico'ya suikast girişimi

1 milyon varil benzin satışa sunulacak 1 milyon varil benzin satışa sunulacak

Fico, başkent Bratislava yakınlarındaki Handlova kasabasında düzenlenen Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında kendisini binanın önünde bekleyen vatandaşları selamladığı sırada silahlı saldırıya uğramıştı. Vücuduna birden fazla mermi isabet eden Fico, Banska Bystrica eyaletindeki Roosevelt Hastanesi'ne ambulans helikopterle sevk edilmişti.

Ülke basınında 71 yaşındaki sol görüşlü Slovak vatandaşı Juraj C.'nin hükümetin politikalarını beğenmediği için saldırıyı düzenlediği yer almıştı. Robert Fico’nun ameliyat edildiği, durumunun istikrarlı olduğu ancak hala ciddiyetini koruduğu duyurulmuştu.

Kaynak: AA