Ulupınar, Güzelbahçe'de balıkçılarla buluştu

İYİ Parti İzmir Milletvekili adayları Yıldırım Ulupınar ve Dr. Burcu Bostancıoğlu seçim çalışmalarını Güzelbahçe'de sürdürdü.

Ulupınar, Güzelbahçe'de balıkçılarla buluştu
İYİ Parti İzmir Milletvekili adayları Yıldırım Ulupınar ve Dr. Burcu Bostancıoğlu seçim çalışmalarını Güzelbahçe'de sürdürdü.

Daha önce ilçede belediye başkanlığı, sonrasında da milletvekilliği yapan Ulupınar'a Güzelbahçeliler ilgi gösterdi. Güzelbahçe 1. Balıkçı Barınağı'nda hem işletmecilerle hem de balıkçılarla buluşarak sektörün ve ilçenin sorunlarını dinleyen İYİ Parti İzmir Milletvekili adayları Yıldırım Ulupınar ve Dr. Burcu Bostancıoğlu çözüm yollarını anlattı. Güzelbahçe 1. Balıkçı Barınağı'nın eksiklerinin giderilmesinin yanı sıra üç yıl önce faaliyete geçen Yalı Balıkçı Barınağı'nın tam anlamıyla tamamlanması noktasında daha yapılacak çok iş olduğunun altını çizen Yıldırım Ulupınar, sektörde sorunlarla boğuşan balıkçılar için İYİ Parti'nin projelerinin önemine değindi.

Balıkçı barınaklarının altyapılarını geliştireceklerini, eksikliklerini gidereceklerini belirten Ulupınar, "Balıkçılık yapan kardeşlerimiz çok dertli. Av sezonunda hedefledikleri miktara ulaşamayıp, birçok maliyet karşısında eziliyorlar. Biz parti seçim beyannemizde bu konuya ayrı bir önem verdik. Yapımı devam eden ve mevcut balıkçı barınağında, balıkçılarımıza yönelik olarak yeterli altyapı hizmetleri sunulmaması nedeniyle, balıkçı barınaklarımızda soğuk hava depoları ve dinlenme tesisleri yapılarak balıkçılık sektörüne ve balıkçılara destek olacağız. İşletmeciler ve esnaf kardeşlerimiz için ise vergi yükünü azaltarak, ticaret ve sanayi odalarına ödemek zorunda oldukları giderleri üçte iki oranında indireceğiz. Ekonomik istismarın önüne geçeceğiz" diye konuştu.

Güzelbahçe'nin hoşgörü ve sahil yöresi olması açısından İzmir'in en önemli ilçelerinden biri olduğuna değinen Yıldırım Ulupınar, şu anki potansiyelin Güzelbahçe'de istenilen düzeye dönüşmesi için çalışacaklarının sözünü verdi.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER