Oy sayısıyla ilgili yeni açıklama

İstanbul'da itirazlar üzerine 15 ilçede daha geçersiz oylar yeniden sayılıyor.

Oy sayısıyla ilgili yeni açıklama

İstanbul'da itirazlar üzerine 15 ilçede daha geçersiz oylar yeniden sayılıyor. Süreçle ilgili hem AKP, hem de CHP'den açıklamalar var. Ekrem İmamoğlu, devam eden yeniden sayım sürecine ilişkin bilgi verdi ve Binali Yıldırım ile arasındaki farkın 18 bin 742 olduğunu bildirdi.

İstanbul'da yapılan itirazlar sonucu geçersiz oylar yeniden sayılıyor.

İstanbul İl Seçim Kurulu, sayıma ret kararlarını kaldırdı. Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da 17 ilçede geçersiz oyların sayımının tamamlandığını ve rakibi Binali Yıldırım'ın 18 bin 742 oy önünde olduğunu söyledi.

FOX televizyonunda konuşan İmamoğlu hafta sonunda sürecin tamamlanmasını beklediğini belirterek, "Bu rakamları YSK'da da görebilirsiniz. Toplamda 119 bin 652 geçersiz oy sayıldı, ki bu da toplamın beşte ikisi ediyor. Sayılan geçersiz oylardan 785'i bizim hanemize, 2 bin 184'ü rakibimiz hanesine sayıldı. Bundan sonra yaklaşık 198 bin geçersiz oy daha sayılacak" dedi.

İmamoğlu, "Gördüğüm kadarıyla hafta sonunda (sayım) tamamlanacak gibi duruyor. Simülasyonlar farkın 18-20 bin aralığında olacağını gösteriyor" diye konuştu.

AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ise dün Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İstanbul'da yapılan itirazlar sonucunda 12 bin 300 oyun AKP lehine tescil edildiğini söyledi.

İstanbul'da ilçe seçim kurullarında yoğun çalışma devam ediyor. 

İstanbul'da 3 ilçede de (Silivri, Çatalca ve Kartal) oyların tamamı yeniden sayılıyor. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER