MHP 3 büyükşehirde aday göstermeyecek

MHP 3 büyükşehirde aday göstermeyecek

Antalya'da Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'de aday göstermeyip AKP'nin adayı 'kim olursa olsun' destekleyeceğini söyledi.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-Hiç kimse vazgeçilmez değildir. Hiç kimse davadan önemli değildir. Ne yaptığımızı nereye varmak istediğimizi dar aklıyla sorgulayanlar yoldan şaşıranlardır. Yoldan çıkan davanın önünde engeldir.

-İpte cambazlık yapanlara hayranlıkla bakamayız, izin veremeyiz. Millet bize görev yüklüyor, vatan bizden hizmet bekliyor.

-PKK'lı Demirtaş'a el sallayan AİHM'in haksız, hadsiz, hukuksuz kararından memnun olan sadece CHP ve HDP değildir İP'de bunların arasına kaydını yaptırmıştır. PKK'lı Demirtaş'la ilgili çamur karar rezilliktir.

-Cumhur İttifakı'nın devamı milli beka için mecburidir.

-MHP Türkiye'nin yanında Cumhur ittifakının tarafındadır.

-İstanbul'da aday göstermeyebileceğimizi söylemiştim fakat sonra bazı olumsuzluklar vuku buldu. Amacımız ya anlaşılmadı ya da istenmedi.

-Biz Cumhur ittifakına hiç taktiksel bakmadık.

-Açıkça ilan ediyorum. İstanbul'un yanı sıra Ankara ve İzmir'de aday göstermeyeceğiz. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayları kim olursa olsun 3 büyük şehirde desteğimiz tam olacaktır. Bu irademizde pazarlık yoktur, gizli anlaşma yoktur, al ver süreci olmamıştır. Diğer her yerde adaylarımız vardır, adaylığı belli olan dava arkadaşlarımız da çalışmalarına devam etmektedir.

-Bir başka önemli kararımızı daha açıklıyorum. Zillet ittifakının paydaşı olan CHP, HDP ve İP nerede ortak aday çıkarırsa mücadele edeceğiz. Karşılarında bizi bulacaklar

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER