'Meral Akşener, CHP'den Ankara'yı isteyecek' iddiası

'Meral Akşener, CHP'den Ankara'yı isteyecek' iddiası

CHP ile İYİ Parti arasında, yerel seçimler için yapılan ittifak görüşmelerinin içeriğiyle ilgili bir iddia ortaya atıldı: "Meral Akşener, CHP'den Ankara'yı isteyecek."

Başkent Ankara yerel seçim için kritik bir haftaya girdi. Bu hafta, haftada yerel seçimde işbirliği için kritik görüşmeler olacak.

AK Parti - MHP arasındaki işbirliği formülü arayışlarında AKP Genel Başkan Mehmet Özhaseki, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile bir araya gelecek.

Ayrıca AKP, İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını ya salı günü ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Güney Amerika seyahati sonrasında açıklayacak. MHP de 3 büyükşehirde aday çıkarmayacak ve AK Parti'nin adaylarını destekleyecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu bugün saat 15.00'te ziyaret edecek. Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nı oluşturan partiler arasında, bazı bölgelerde dirsek temaslarının olabileceğini söylemişti.

CHP ile ittifak görüşmelerini yürüten İYİ Parti cephesine ilişkin ise, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugün bir yazı kaleme aldı. "CHP'den Ankara'yı isteyecek" başlıklı yazıda Hakan şunları aktardı:

İyi Parti ile CHP yerel seçimde ittifak yapacak mı?


İşte bu önemli saorunun cevabını almak için İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKşener'le görüştüm.

Meral Akşener, açık ve net bir "dayatma" şeklinde olmasa da üç büyük şehirden İstanbul ve İzmir'de CHP adayının, Ankara'da ise İYİ Parti adayının desteklenmesi gerektiğini düşünüyor.

En azından beklentisi bu yönde..."
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER