Kani Beko'dan CHP'ye teşekkür

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir 1. Bölge 4. Sıradan Milletvekili seçilen DİSK Eski Genel Başkanı Kani Beko, seçim sonrasında bir açıklama yayınladı.

Kani Beko'dan CHP'ye teşekkür

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir 1. Bölge 4. Sıradan Milletvekili seçilen DİSK Eski Genel Başkanı Kani Beko, seçim sonrasında bir açıklama yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimlerden alnının akıyla çıktığının altını çizen Kani Beko, ‘Zafere giden mücadele uzun solukludur’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin üyelerine, gönüllülerine, mahalle temsilcilerine, müşahitlerine, il, ilçe yönetimlerine ve başkanlarına teşekkür eden Kani Beko, “Partimiz yekpare bir şekilde, ülkenin geleceği için canla başla çalışarak bir seçim çalışması yürüttü. Hepimizin emeğine sağlık” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN İLERİCİ GÜÇLERİNE MORAL OLDUK’


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’yi de tebrik eden Beko açıklamasını şöyle sürdürdü: “Özellikle Adalet Yürüyüşü ve sonrasıyla tüm süreci buraya taşıyan genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve harikulade bir seçim kampanyası yürütüp milyonların gönlünü ve güvenini kazanan Muharrem İnce’yi tebrik ediyorum. Tüm bu süreç, sadece partililerimize değil, Türkiye’nin emekten, demokrasiden, özgürlüklerden, laiklikten yana tüm ilerici güçlerine de moral ve güç verdi”

‘DURMAK, DİNLENMEK YOK’


Beko, “40 yıllık sendikacı olarak şunu söylemek isterim ki, zafere giden mücadele uzun solukludur. Yılgınlık kırgınlık yok, biz kazanacağız. Bizim DİSK’e bağlı Emekli Sen’in harika bir sloganı var, demokrasi mücadelesinden emekli olunmaz. Eşitlik, özgürlük, demokrasi, adalet mücadelesinde durmak dinlenmek yok, mücadeleye devam.” dedi.

‘ER YA DA GEÇ, BİZ KAZANACAĞIZ’


Hakikatin önünde hiçbir gücün duramayacağını söyleyen Kani Beko, “Bilim böyle diyor, hakikatin önünde durulamaz. Bu nedenle, mutlaka emek kazanacak, demokrasi kazanacak, barış kazanacak, adalet kazanacak. Bir arada durdukça ve hakikatte ısrar ettikçe er ya da geç, onlar kaybedecek, biz kazanacağız” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 10:21
YORUM EKLE

banner97

banner96