İYİ Parti istifa kararını üyelere bıraktı

İzmir'de 31 Mart yerel seçimleri öncesi iş birliği yapan İYİ Parti ile CHP, bu iş birliğini seçim sonrası da sürdürme kararı aldı.

İYİ Parti istifa kararını üyelere bıraktı

İzmir'de 31 Mart yerel seçimleri öncesi iş birliği yapan İYİ Parti ile CHP, bu iş birliğini seçim sonrası da sürdürme kararı aldı. Bunun ilk örneği de meclis üyeliklerinde yaşandı. İYİ Parti, CHP listelerinden seçime giren ve meclis üyesi seçilen partililerin, geri dönüp dönmeme konusundaki kararı, üyelerin iradesine bıraktı.

İzmir'de 31 Mart yerel seçimlerinde iş birliği yapan CHP ve İYİ Parti arasındaki dayanışma sürecek. Seçimlerde CHP listelerinden belediye meclis üyesi olan ve seçilen 46 İYİ Partili meclis üyesinin, partilerine geri dönüp dönmeyecekleri merak konusu olmuştu. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'nun, teşkilatlara gönderdiği ve CHP'ye geçen üyelerin, istifa edip İYİ Parti'ye dönmelerini içeren genelgenin ardından İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, seçilen meclis üyeleri ile toplantı yaptı. Toplantının ardından, üyelerin istifa edip etmeme kararı, partililerin tarcihine bırakıldı. Hüsmen Kırkpınar, "Biz daha önce iş birliğimizin 31 Mart'ta bitmeyeceğini söylemiştik. Bu dayanışmayı sürdürmeye karar verdik. Belediye meclisleri yerel parlamentolardır. Bu nedenle sayısal anlamda kritik olan yerlerde, arkadaşlarımızın bulundukları görevde kalıp kalmamaları konusunda iradeyi kendilerine bıraktık" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER