Devletin zirvesi İzmir'e geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma günü, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ise yarın (perşembe) İzmir'e gelecek.

Devletin zirvesi İzmir'e geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma günü, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ise yarın (perşembe) İzmir'e gelecek.

İzmir, perşembe ve cuma günleri devletin zirvesini ağırlayacak. TBMM Başkanı Binali Yıldırım, yarın (perşembe) saat 19.00'da Folkart tarafından düzenlenen 'Büyük Dahi/Gazi Mustafa Kemal' sergisinin açılışını yapacak. TBMM Başkanı Yıldırım, Atatürk’ün bugüne kadar hiç görülmemiş 150 özel fotoğrafının yanı sıra kullandığı kahve fincanları, Atatürk kapaklı Time Dergisi, Kurtuluş Savaşı’nda kullandığı gaz lambaları ve çeşitli kıyafetlerinin yer aldığı sergiyi gezecek. Cuma günü İzmir'e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gelecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Yıldırım, Dokuz Eylül Üniversitesi'nin 2018- 2019 Akademik Yılı açılış törenine katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sabancı Kültür Merkezi'nde yapılacak törende öğrencilere ilk dersi verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Yıldırım akademik yılı açılış töreninin ardından Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın Türkiye’deki en büyük yatırımı olan STAR Rafineri'yi Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katılımıyla törenle açacak.

Erdoğan ve Yıldırım, DEÜ'nün akademik yıl açılışına katılacak


DOKUZ Eylül Üniversitesi'nin (DEÜ) akademik yıl açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla yarın (cuma) yapılacak. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Meclis Başkanımızın teşrifleriyle düzenleyeceğimiz törenimizin bütün hazırlıklarını tamamladık. Kendilerini üniversitemizde ağırlamaktan büyük onur duyacağız" dedi.

Türkiye'nin saygın yükseköğretim kurumlarından biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi,  19 Ekim Cuma günü saat 11.00'de Sabancı Kültür Sarayı'nda düzenleyeceği 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni'ne ilişkin hazırlıklarını tamamladı. Bu yıl 36'ncı kuruluş yıldönümünü kutlamanın heyecanını yaşayan üniversitenin akademik açılış programına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım katılacak. Milletvekilleri, belediye başkanları, kamu, kurum ve kuruluş yöneticileri, üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrencileri de hazır bulunacak.

deuAçılışla ilgili bütün hazırlıkları tamamladıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, "Bizler için son derece önemli olan üniversitemizin akademik açılış töreninde Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Sayın Meclis Başkanımızı ağırlayacak olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sağolsunlar her iki devlet büyüğümüz de yoğun mesailerine rağmen üniversitemize teşrif ederek bizleri onurlandıracaklar" diye konuştu.

Açılış töreninde, 150 sanatçıdan oluşan Dokuz Eylül Üniversitesi Konservatuvarı Orkestrası ve Korosu, birbirinden güzel eserleri davetliler için çalıp, seslendirecek.Programda ayrıca geçen yıl üniversiteden dereceyle mezun olan beş DEÜ mensubuna ve bu sene en yüksek puanla üniversiteye kayıt yaptıran beş üniversite öğrencisine de Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hediye verilecek.

 
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER