Devlet Bahçeli'den İYİ Parti açıklaması

Devlet Bahçeli'den İYİ Parti açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti’yi olağanüstü kurultay kararı alan ve aday olmayacağını duyuran partinin genel başkanı Meral Akşener’le ilgili olarak “Koray Aydın ve arkadaşları hanımefendiyi mutlaka ikna etmeliler” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti’nin olağanüstü kurultaya gitme kararını değerlendirdi. İYİ Parti’nin iç işleriyle ilgili yorum yapmayı etik bulmadığını belirten Bahçeli, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Hanımefendi Twitter üzerinden bir açıklama yaparak aday olmayacağını ilan etmiş bulunuyor. Bu durumda Koray Aydın ve bazı arkadaşlarına büyük görev düşmektedir. Hanımefendiyi mutlaka ikna etmeliler. Ve hanımefendinin arkasında durarak görevinin devamını sağlamalılar. Bu demokrasi ve İP açısından son derece faydalı olacaktır.”

İYİ Parti'nin Afyonkarahisar'da düzenlediği çalıştayda, 24 Haziran'daki seçimlerle ilgili tartışma yaşandı. Bunun üzerine salondan ayrılan partinin Genel Başkanı Meral Akşener, bir süre sonra geri dönerek olağanüstü seçimli kurultay kararı alındığını açıkladı.

Meral akşener, Twitter’da yaptığı açıklamada ise “Kurultayda aday olmayacağım. Aday olacak arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER