Çıray: Meral Akşener'i aday göstereceğiz

Çıray: Meral Akşener'i aday göstereceğiz

Olağanüstü kurultay kararı alınan İYİ Parti’de ard arda açıklamalar geliyor. İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, olağanüstü kurultayda ortak imza ile Meral Akşener'i genel başkan adayı olarak göstereceklerini açıkladı.

Basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, aday olmayacağını açıklayan Meral Akşener’i yeniden aday gösteceklerini duyurdu. Çıray, “Diğer liderler ve demokrasi için bir ders olması gerektiğini düşünüyoruz. Aday olmamak genel başkanın kendi iradesidir. Ortak imza ile Meral Akşener’i aday göstereceğiz. Yüzde yüz mutabakatla bu karar alınmıştır. Bu akşam bunu Sayın Genel Başkana bilgi olarak götüreceğiz” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarını tepki gösteren Çıray “MHP’ye saygı duyarız. Bahçeli’nin bu açıklamalarını sıtma nöbeti olarak değerlendiriyorum. Herkes kendi işine bakmalıdır” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Afyonkarahisar Kampı’nda seçim değerlendirmesi ve milletvekili listelerinden rahatsız olanların tepkilerinin ardından istifa etti. Kurmaylarının ikna çabaları üzerine Akşener, istifadan vazgeçerek olağanüstü kurultay kararı aldı. Akşener’in “Ayrıldığımız siyasi yapılara benzememek için itirazları görmezden gelemeyiz. Parti içi demokrasiyi sağlayacağız” dediği öğrenildi. Akşener, aday olmayacağını açıkladı. İYİ parti bir ay içinde kongreye gidecek.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2018, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER