banner112
banner111

CHP'li kadınlardan Milletin Sesi Mitingi daveti

CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar, 21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Maltepe’de yapılacak Milletin Sesi Mitingine kadınları davet ederek, “Miting alanını mora boyayalım. Umudu örgütleyelim” dedi.

CHP'li kadınlardan Milletin Sesi Mitingi daveti

Haber/Didar DEMİRCİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Şenkal Uçar, CHP İzmir İl Başkanlığında basınla bir araya geldi. 21 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Maltepe miting alanında yapılacak olan Milletin Sesi Mitingi için çağrıda bulunan Uçar, konuya ilişkin 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan basın açıklamasını okudu. Uçar, “Kararlı adımlarla iktidara yürüyen partimizin öncü gücü olan kadınlardan korkan tek adam rejimi, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’nu cezalandırmaya çalışıyor. Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen hukuk dışı cezalandırma kararının, korku dışında başka bir dayanağı yoktur! Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak bugün 81 ilde ve 973 ilçede bu hukuksuz karara karşı tek ses olduk” dedi.
 

KADININ GÜCÜNDEN KORKTULAR”
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılmasına dikkat çekerek konuşmalarını sürdüren Uçar, “Tek adam rejimi, kadının gücünden korktu; çünkü şunu çok iyi biliyor: Bu ülkede siyasetçi olmak zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif olmak daha zor. Bu ülkede hem siyasetçi hem muhalif hem de kadın olmak en zor… Canan Kaftancıoğlu, bütün bu zorlukların karşısında yılmadan, pes etmeden mücadele eden güçlü bir kadın siyasetçidir. O yüzden Canan Kaftancıoğlu’nu yasaklarınızla yalnızlaştıramazsınız! İstanbul İl Başkanımız görevinin başındadır ve parti çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmektedir” ifadelerini kullandı.


KADININ ÖNÜNDE HİÇBİR GÜÇ DURAMAZ
Kaftancıoğlu’na verilen ceza kararını tanımadıklarının altını çizen Uçar, “Hukuku yok sayan AKP Hükümeti’ne “Dur!” diyoruz. Bu ülkede hakkı, hukuku ve adaleti sağlamak için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Milletin Sesi mitinginde buluşuyoruz. 21 Mayıs Cumartesi günü Maltepe’de yapacağımız miting için tüm kadınlara çağrı yapıyoruz. Gelin! Hukuksuzluğa karşı birlik olalım. Bu kararın ardından gelebilecek diğer hukuksuz uygulamalara set çekelim! Ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere izin vermeyelim. Biz kadınların azminin ve kararlığının önünde hiçbir kuvvetin duramayacağını gösterelim. Kadınların örgütlü gücünden korkan iktidara hep birlikte seslenelim. Biz gücümüzü haktan, hukuktan ve adaletten alıyoruz. Halkın örgütlü gücüyle hareket ediyoruz. Miting alanını mora boyayalım. Umudu örgütleyelim. Umut sadece bir duygu değil, umut bir eylem, örgütlü bir direniştir. Eşit ve özgür bir gelecek için, yaşasın örgütlü mücadelemiz” mesajını verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2022, 12:52
YORUM EKLE

banner101

banner100